Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kilometry dobra ruszyły

Już po raz szósty kilkadziesiąt fundacji i stowarzyszeń będzie zbierać pieniądze pod wspólnym szyldem „Kilometrów Dobra” - każda na swój własny, szlachetny cel. Ta akcja to zawody o tytuł Mistrza Świata w Dobroci i próba pobicia Rekordu Guinnessa w układaniu szeregów z monet. Od 1 marca na stronie https://kilometrydobra.pl można śledzić wyniki akcji.

Kilometry Dobra to cykliczna akcja, której inicjatorem i pomysłodawcą jest prezes Polskiego Instytutu Filantropii, Robert Kawałko. Kampania udowadnia, że Polacy umieją współdziałać, a dzięki współpracy lepiej pomagają potrzebującym. Przez 5 lat sfinansowano tą metodą już 180 projektów wartych ponad 4,5 mln zł.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie, po raz pierwszy, uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra – kampanii, która integruje i angażuje lokalne społeczności w działania dla wspólnego dobra.
PSONI Koło w Cieszynie jest organizacją pozarządową, niedochodową, samopomocową, od 25 lat działającą na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin.

W ramach kampanii zbieramy środki na realizację już rozpoczętej inwestycji − budowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Bażanowicach dla osób z wieloraką niepełnosprawnością, który zapewni im odpowiednie warunki do nauki, wielokierunkowej terapii oraz rehabilitacji. Chcemy, aby nasi wychowankowie czuli się w nim bezpiecznie i szczęśliwie.

Kampania bjest prowadzona od 1 marca 2019 r. do 24 maja 2019 r.  - Przez 3 miesiące, będziemy organizować zbiórki charytatywne w instytucjach, firmach, przedszkolach, szkołach, parafiach, poprzez strony internetowe oraz podczas imprez okolicznościowych. Zebrane pieniądze zostaną zamienione na monety jednozłotowe, które podczas finału 24 maja na cieszyńskim Rynku, zostaną ułożone w szeregi, tworząc Kilometry Dobra (44 000 złotówek = 1 kilometr). Wspólnie będziemy bić rekord w układaniu szeregu monet, który od 2012 roku należy do Austriaków i wynosi 75,2 km. Każda ofiarowana złotówka Przybliży osoby z niepełnosprawnością intelektualną do zrealizowania marzeń o nowym ośrodku. - informuje Michał Księżak

(red./mat.pras)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: