Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

kiloGRANIE - planszówki w Kaczycach

W niedzielę (31.03.2019) w Domu Ludowym w Kaczycach odbyła się II edycja kiloGRANIA, czyli spotkania miłośników planszówek. Organizatorzy zaoferowali graczom kilkadziesiąt różnych tytułów, z których wybrać coś dla siebie mogli zarówno dorośli, jak i dzieci.

- Podobnie jak za pierwszym razem wydarzenie było zaproszeniem do spędzenia rodzinnie i towarzysko czasu, rozruszania szarych komórek i oderwania dzieciaków od wirtualnej rzeczywistości. Tym ostatnim, dzięki gościnności Gminnej Biblioteki filii w Kaczycach zaserwowano również dodatkową porcję łamigłówek w postaci Bibliotecznego Pokoju Zagadek, w którym dzieci wraz z rodzicami mieli za zadanie otworzyć sekretną skrzynię, szukając po drodze strzępów wskazówek i rozwiązując liczne zadania – wyjaśnia Paweł Siemek, współorganizator wydarzenia.

Członkowie Kuźni Mordoru oraz Stowarzyszenia Gier Planszowych Trzech Braci starali się ułatwić graczom przyswojenie zasad nowych gier i trzymali pieczę nad sprawnym przebiegiem imprezy. Dużo czasu poświęcili również na zapewnienie dobrej zabawy w Pokoju Zagadek. Jak wskazywali organizatorzy, atrakcja cieszyła się dużą popularnością i ku zdziwieniu wszystkich, z łamigłówkami najlepiej poradzili sobie młodsi uczestnicy zabawy.

- Dziękujemy za przybycie wszystkim uczestnikom, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę, a także sponsorom nagród za ich szczodrość oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Zebrzydowicach oraz filii w Kaczycach za pomoc w organizacji całego wydarzenia. Liczymy, że kolejne edycje wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy, będą się cieszyć równie wielkim zainteresowaniem – podsumowuje Paweł Siemek.

Aktualnie nie wiadomo, kiedy może my liczyć na kolejne spotkanie przy planszówkach. Pewne jest jednak, że przy takim zainteresowaniu (przy stołach boje toczyło kilkadziesiąt osób), organizatorzy odnieśli ogromny sukces i z pewnością będą starali się go powtórzyć.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: