Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kilkanaście tysięcy w błoto

Łącznik po między Górnym Borem, a ul. Mickiewicza w Skoczowie został oddany do użytku w zeszłym tygodniu. Po majowej powodzi trzeba było go gruntownie odbudować. Jednak nowe barierki nie spodobały się wandalom, ktoś zniszczył zabezpieczenia, teraz szuka go policja.
 


W maju chodnik łączący Górny Bór z ul. Mickiewicza w Skoczowie zabrała powódź. Doszczętnie została zniszczona kostka chodnikowa, woda zabrała też żywopłot. Codziennie przechodzi tedy kilkaset osób. Niestety z powodu zniszczeń łącznik trzeba było zamknąć. –

Na naprawy spowodowane wandalizmem Gmina Skoczów wydaje kilkanaście tysięcy złotych rocznie. Fot Piotr Iwacz 

Zarządca Bładnicy niestety nie był w stanie wyremontować zniszczonego przejścia wzdłuż rzeki, dlatego też remontowali go pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg, za pieniądze Gminy Skoczów – mówi Piotr Hanzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. W zeszłym tygodniu łącznik został ostatecznie oddany do użytku po gruntownym remoncie. Zamontowano barierki i siatkę, aby bezpiecznie mogły tedy spacerować również małe dzieci. Jednak w nocy z niedzieli na poniedziałek, ktoś zniszczył barierki.
- To straszne, dziś nic już nie może być sprawne, co to ludziom przeszkadza, to nasze wspólne dobro, ani tydzień nie było czynne to przejście – mówi zdegustowana pani Emilia, która codziennie chodzi tędy po swojego wnuka do żłobka. Niestety to nie pierwszy akt wandalizmu w gminie Skoczów. – Niszczone są śmietniki, powyginane znaki drogowe, połamane barierki. Na naprawy spowodowane wandalizmem Gmina Skoczów wydaje kilkanaście tysięcy złotych rocznie – mówi Piotr Hanzel.

Policja poszukuje sprawców, którzy zniszczyli zabezpieczenia przy łączniku pomiędzy Górnym Borem, a ul. Mickiewicza. Każdy kto posiada takie informacje powinien skontaktować się ze skoczowskim Komisariatem Policji tel. 33 853 32 13 lub 33 856 36 10.

TK
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: