Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kierowcy: uwaga na utrudnienia

Kierowcy w naszym regionie nie mają ostatnio lekko. Jedno z największych utrudnień w ruchu, szczególnie w godzinach szczytu powoduje budowa ronda w Hażlachu. Drobne kłopoty czekają również na kierowców w Gminie Zebrzydowice.

W Hażlachu trwa przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 937 z drogą wojewódzką nr 938. W tym miejscu trwa budowa ronda. Roboty obejmują m.in.  wycinkę drzew z karczowaniem pni, wykonanie  robót rozbiórkowych, robót ziemnych, wykonanie warstw pakietu bitumicznego, wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej, zabudowanie krawężników i wykonanie chodników z kostki brukowej a także  wykonanie niezbędnego oznakowania. Koszt przebudowy to prawie 2,5 miliona złotych. Jak informują nas kierowcy jadący z i do Katowic, w godzinach szczytu zaczynają się tworzyć w tym miejscu długie korki.

Kierowcom poruszającym się DK 937  z Jastrzębia Zdroju do Cieszyna, w Kończycach Wielkich zaleca się skorzystanie z objazdu przez centrum miejscowości, a dalej w kierunku Hażlach i Zamarski (zobacz foto)

Drobne utrudnienia czekają także na poruszających się po drogach gminnych w Zebrzydowicach. W Kaczycach jak informuje Urząd Gminy Zebrzydowice w związku z awarią przepustu na ul. Harcerskiej od  30 października 2012r. zostaje zamknięty dla ruchu samochodowego, do odwołania,  odcinek ul. Harcerskiej od Zespołu Szkół w Kaczycach do skrzyżowania z ul. Pocztową. Piesi mogą korzystać z wydzielonej części mostu, przeznaczonej wyłącznie do ruchu pieszego.

Również od ponidziełku  (05.11.2012) w związku z modernizacją dojazdu do budowanego pawilonu handlowego przy ul. Jutrzenki w Zebrzydowicach i prowadzonymi pracami budowlanymi  do 23.11.2012r. na odcinku ul. Jutrzenki od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego do budowanego wjazdu na teren pawilonu handlowego, obowiązywać będą utrudnienia w ruchu samochodowym. Na tym odcinku ruch odbywał się będzie jedną stroną ulicy. 

Jeżeli wiesz o jakiś utrudnieniach pisz na redakcja@ox.pl lub skorzystaj z naszego serwisu kontakt24.ox.pl

(red)


 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: