Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kierowco - patrz na znaki. Zmiany w centrum Cieszyna

W Cieszynie nowych ulic nie przybywa, miasto ma swój stały schemat ruchu samochodowego w związku z czym niektórzy kierowcy poruszają się po nim automatycznie- „na pamięć”. Wkrótce kierowcy mogą zostać zaskoczeni, gdyz trwają prace nad aktualizacją oznakowania w centrum Cieszyna. Większość zmian ma dotyczyć miejsc wyznaczonych do parkowania i zakazów.

- Poprosiliśmy obecnego komendanta cieszyńskiej straży miejskiej oraz policjantów z drogówki o przejście ulicą Głęboką i okolicznymi. Możecie się państwo spodziewać że zostaną wprowadzone korekty co do znaków, które są w tej chwili ustawione. Okazuje się, że nie do końca pewne kwestie zostały doprecyzowane – wyjaśniała burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Jak się okazuje, zastrzeżenia aktualnych władz miasta wzbudzają miejsca parkingowe zlokalizowane zbyt blisko przejść dla pieszych. Jak wskazywała burmistrz, na Limanowskiego w Cieszynie już wprowadzono pierwsze zmiany. Do niedawna samochody parkowały aż do przejścia dla pieszych, co znacznie ograniczało widoczność. Aktualnie została tam wprowadzona tak zwana martwa strefa. Niewykluczone, że zmian tego typu pojawi się więcej. Zmiany mają dotyczyć centrum miasta. 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-22 16:23:01
tonino: Cieszyn to nie tylko centrum miasta.Może warto się zainteresować przejściami dla pieszych również poza centrum.Na ul.Szymanowskiego (obok sklepu Bolko) gdzie panuje duży ruch dzieci przechodzących do i ze Szkoły nr2.Przejście to jest w opłakanym stanie.Białe pasy są prawie nie widoczne.Obok jest przystanek autobusowy.Parkujące samochody przy sklepie.Aż skóra cierpnie jak się patrzy na te dzieciaki lawirujące pomiędzy autami.Przejście to nie było odnawiane od kilku lat.Były czasy gdy w miejscu tym między 7.00 a 8.00 stał strażnik miejski,który czuwał nad bezpieczeństwem dzieci.No ale teraz Straż Miejska ma chyba ważniejsze zadania niż dbanie o nasze i naszych dzieci bezpieczeństwo.Wystarczy się przejść po osiedlach i zobaczyć ile jest w tej kwestii do zrobienia.I nie patrzeć tylko na centrum miasta.Nie czekajmy na tragedię,żeby zacząć coś robić.
2020-02-23 11:02:33
pogromca ciemnoty: A kiedy pojawią się 5000 tyś mandaty dla katolickich pijaków i bandytów drogowych?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: