Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kiermasz to już tradycja w Cieszynie

Artystyczny Kiermasz Mikołajkowy zawitał do Cieszyna. Na dziedzińcu Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz w Cafe Muzeum barwne stragany kuszą odwiedzających.

3 i 4 grudnia to dni w których w Cieszynie odbywa się Artystyczny Kiermasz Mikołajkowy. Ręcznie wykonane ozdoby, świecidełka, choinki, pierniki w kształcie serca, świąteczne kartki... wszystko to przyciąga wzrok i zachwyca.

- Kiermasz z całą pewnością jest alternatywą dla przedświątecznych zakupów w supermarketach – mówi odwiedzająca dziedziniec Muzeum Śląska Cieszyńskiego – Te wszystkie świąteczne ozdoby, wykonane rękami sprzedających zachwycają, cieszą, ale przede wszystkim mają swoją duszę.

Kiermasze w Cieszynie należą już do tradycji. Każdego roku biorą w nich udział ludowi twórcy i rzemieślnicy, którzy pokazują swoje wyroby.  Artystyczny Kiermasz Mikołajkowy to również okazja do wystawienia i zaprezentowania prac dzieci i młodzieży z różnych stowarzyszeń, oraz idealny moment na kupienie gwiazdkowego prezentu.

- Wszystkie prace, które zostały wystawione na naszych straganach są wykonane własnoręcznie przez dzieci z Ośrodka Edukacyjno -Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Ustroniu. W niektórych pracach oczywiście naszym wychowankom pomagali nauczyciele – mówi Monika Wisełka pomoc wychowawcy OERW– Staramy się systematycznie uczestniczyć w tego typu kiermaszach, dzięki nim pokazujemy ludziom naszą działalność, nasz ośrodek, umiejętności wychowanków. Zebrane ze sprzedaży pieniądze zostaną przeznaczone na wycieczki dla dzieci, dlatego mamy nadzieję, że uzbiera się ich jak najwięcej. W tym roku przy świątecznym kiermaszu pomaga nam wolontariuszka z Francji.

Wydarzeniu towarzyszy również degustacja ciast i ciasteczek świątecznych. W tym czasie można także zwiedzić muzeum i kupić pamiątki związane z Cieszynem. Osoby, które nie zdążą odwiedzić kiermaszu będą mogły zrobić to jeszcze od  16-20 grudnia.

Godziny otwarcia Artystycznego Kiermaszu Świątecznego:

16.12.2011 piątek: 12.00 – 16.00
17.12.2011 sobota: 9.00 – 14.00
18.12.2011 niedziela: 9.00 – 14.00
19.12.2011 poniedziałek: 9.00 - 14.00
20.12.2011 wtorek: 9.00 - 14.00

BsK

 

Zobacz fotoreportaż [KLIKNIJ>>>]

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: