Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kiedy TVP z RTON Skrzyczne?

Niedawno informowaliśmy o włączeniu cyfrowego (mpeg-4) nadawania kanałów z nadajnika Skrzyczne w Wiśle. Niestety, w związku z uruchomieniem emisji MUX2 z obiektów nadawczych w Wiśle, zakończone zostało testowe nadawanie programów TVP prowadzone do tej pory z tego obiektu w formacie MPEG-2. Zniknęła tym samym możliwość odbiorów cyfrowej wersji TVP1, TVP2 oraz co ważniejsze, TVP Info

Harmonogram wdrażania MUX2

W MUX 2 umieszczone zostały następujące programy: Polsat, TVN, TVN7, TV Puls, TV4.
 (kliknij w obrazek  aby powiększyć)

W Rzeszowie jest zgoda na dalsze testy

Podobna sytuacja miała miejsce z nadajnikiem w Rzeszowie (Sucha Góra) jednak 31 grudnia 2010 r. prezes UrzęduKomunikacji Elektronicznej (UKE), Anna Streżyńska, wydała na rzecz spółki TP Emitel pozwolenie radiowe na kontynuację eksperymentalnej emisji programów TVP, tym razem w systemie DVB-T/MPEG-4, z RTCN Rzeszów/Sucha Góra na k. 42 (mux 1). Pozwolenie zostało wydane na okres od 1 stycznia 2011 r. do 30 czerwca 2011 r.

Satkurier - jest rozwiązanie

Jak twierdzi serwis Satkurier kanały z nadajnika w Wiśle nie musiałby być wyłączone dzięki wykorzystaniu k. 62. przewidzianego na potrzeby emisji sygnału mux 1 na tzw. okres przejściowy wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej. Serwis zastanawia się także jak długo użytkownicy RTON Wisła/Skrzyczne będą musieli czekać na kanały TVP w DVB-T. Na razie nie przedstawiono jeszcze pełnego harmonogramu uruchamiania mux 3, a w obecnej formie nie uwzględniono tej stacji nadawczej.
 

TVP Info z ... Warszawy

Od wielu lat widzowie Śląska Cieszyńskiego, mają duże kłopoty z odbiorem regionalnej wersji TVP INFO. Kiedy ten program emituje lokalne wersje swojego kanału, platformy cyfrowe włączają wersję warszawską.

 

Przypomnijmy, że  punktualnie o godzinie ósmej rano 23 grudnia 2010 włączono przekaz cyfrowych kanałów z nadajnika w Wisła – Skrzyczne. W skład drugiego multipleksu MUX2 weszły kanały Polsat, TVN, TV4, TV Puls oraz TVN7. Dzień wcześniej wyłączono do tej pory nadawane z tego nadajnika kanały TVP


[PL]

Pisaliśmy:
Skrzyczne już nadaje>>>
Cyfrowo z nadajnika w Wiśle>>>
Już wkrótce rusza NTC!>>>

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: