Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kiedy szybciej do Wisły?

Niespełna 800 tysięcy złotych będzie kosztował projekt przebudowy drogi 941 między Ustroniem a Wisłą. W Biuletynie Informacji Publicznej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach umieszczono informację o zamówieniu przez ZDW wykonania dokumentacji projektowej przebudowy drogi.

Czy za kilka lat, w sezonie turystycznym dojedziemy do Wisły bez korków? Poczyniono ku temu pierwszy krok. Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał firmę, która ma przygotować dokumentację projektową remontu drogi wojewódzkiej nr 941. Chodzi o odcinek od końca obwodnicy Ustronia do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 942 (rondo na Oazie). W sumie jest tego ponad 5 kilometrów.

Jak czytamy w serwisie internetowym ZDW, wybrano ofertę firmy Projekty i Nadzory Drogowe Europrojekt Andrzej Kula, a wartość usługi to 771 210 zł brutto.
Cieszymy się, że już kilka lat temu sejmik wojewódzki wprowadził ten temat do inwestycji strategicznych naszego województwa. Teraz zapadły decyzje o tym, że wyłoniono firmę, która będzie projektować ten odcinek. – mówi Jan Poloczek burmistrz Wisły.

Kwota opracowania samego projektu olbrzymia – bo 770 tysięcy złotych. Nikt by się nie odważył wydawać takiej kwoty, nie mając perspektywy finansowania samej inwestycji – dodaje z nadzieją Poloczek. Jego zdaniem, w Katowicach nareszcie dostrzeżono problemy komunikacyjne tej części województwa. - zauważa włodarz Wisły.

Za wcześnie mówić jednak o rozwiązaniach projektowych, które zaproponuje firma realizująca dokumentację. Inwestycja na DW 941 nie będzie prostym zadaniem. Przeszkodą są trzy przejazdy kolejowe, most na Wiśle i zwężenie przy kamieniołomie. Jednak zdaniem Poloczka droga na tym odcinku na pewno powinna być szersza. Trzeba minimalizować to, co się dzieje, te gigantyczne korki w niektórych momentach, kiedy turyści przyjeżdżają, czy opuszczają Wisłę. Na pewno nie będzie tu autostrady, ale trzeba pomyśleć jak usprawnić ten ruch. Marzy mi się takie rozwiązanie, jakie zastosowano na moście w Żywcu, gdzie są trzy pasy i w zależności od natężenia ruchu i jego kierunku otwiera się odpowiedni pas. Jednak jak zaznacza burmistrz, czeka teraz na propozycje biura projektów.Z decyzji ZDW zadowolony jest również Henryk Gazurek, zastępca wójta Istebnej. To zrozumiałe, że również i nasza gmina skorzysta na tej inwestycji. Jeżeli upłynni się przejazd przez Wisłę a wcześniej przez Ustroń, to nasi mieszkańcy i turyści szybciej dotrą do Istebnej, która leży na obrzeżach województwa. Wszyscy kibicujemy Wiśle w realizacji tej inwestycji, bo widzimy wspólny cel w poprawie przejezdności a przede wszystkim w czasie przejazdu przez Wisłę. – komentuje wójt.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: