Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Katedra Dzieci nowa oferta UŚ

Uniwersytet Śląski Dzieci rozpoczął rekrutację do nowego programu, który nosi nazwę Katedra Dzieci o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych. Program realizowany będzie na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji oraz Wydziale Artystycznym w Cieszynie.

Katedra Dzieci o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych to nowy program realizowany przez Uniwersytet Śląski Dzieci. Realizacja przedsięwzięcia rozpoczęła się wraz z początkiem roku akademickiego.

1 czerwca 2009 roku Uniwersytet Śląski podjął decyzję o utworzeniu Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Wszystko po to, by rozwijać i wzbogacać dotychczasowe zainteresowania najmłodszych mieszkańców, a także pomoc dzieciom w poszukiwaniach i odkrywaniu własnej drogi do sukcesu. Celem  jest również prezentowanie zróżnicowanej oferty edukacyjnej, zapewnienie studentom kontaktu z nowoczesną nauką oraz rozwijanie zainteresowań sportowych i umiejętności manualnych. To jednak nie wszystko. W tym roku akademickim rusza nowy projekt Uniwersytetu Śląskiego Dzieci pod nazwą Katedra Dzieci o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych.

- Program, który realizowany będzie na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji oraz Wydziale Artystycznym w Cieszynie rusza na początku roku akademickiego. Głównym celem działania, jest zadbanie o wszechstronny rozwój każdego wybitnie uzdolnionego dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych, czyli rozwijanie i wzbogacanie jego zainteresowań i umiejętności, rozbudzanie ciekawości poznawczej i zapału do nauki oraz kształtowanie osobowości
– wyjaśnia Olga Tomanek, uczestnik projektu.

Z pewnością swój udział w tym przedsięwzięciu będą miały zajęcia muzyczne, plastyczne, ruchowe, wykłady z różnych dziedzin nauki i sztuki. - Katedra dbając o wielostronny rozwój dziecka oferuje również rodzicom i opiekunom szereg bezpłatnych warsztatów, min.: z ruchu rozwijającego, warsztaty kulinarne, kosmetyczne, dietetyczne, „Cudowne Dziecko” oraz pedagogizację  - dodaje pani Olga.

Do kogo skierowana jest oferta? - przede wszystkim do dzieci wybitnie uzdolnionych, a także dzieci z zaburzeniami rozwoju zmysłów, z zaburzeniami rozwoju umysłowego, ruchowego. -Z oferty skorzystać mogą również dzieci ze sprzężonymi zaburzeniami rozwojowymi, z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (np. autyzm, zespół Aspergera) oraz niedostosowane społecznie lub zagrożone niedostosowaniem – informuje O. Tomanek -  Spotkania zaplanowane są na cały rok akademicki 2012/2013 i odbywać się w soboty w godzinach dopołudniowych. Pierwsze inauguracyjne wykłady i warsztaty zaplanowano na 20.10.2012 roku.

Rekrutacja do programu Katedry Dzieci o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych odbywa się na www.dzieci.cieszyn.us.edu.pl. Więcej informacji można uzyskać pisząc email: uniwersytet.dzieci.cieszyn@us.edu.pl oraz na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, ul. Bielska 62 w pokoju nr 7.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: