Karwina znowu przegrywa, ale awansowała w tabeli

Nie udało się i przy czwartym podejściu. Podopieczni Romana Nadvornika przegrali wysoko w Jabloncu i wciąż pozostają bez punktu. Małym pocieszeniem pozostaje fakt, że Karwina nie zamyka już ligowej tabeli.

W sobotnie popołudnie zmierzyły się ze sobą drużyny, które jeszcze nie odniosły zwycięstwa w tym sezonie. Serię udało się przerwać gospodarzom, którzy aż czterokrotnie umieścili piłkę za plecami Romana Berkovca.

Piłkarze Petra Rady byli znacznie aktywniejsi od pierwszego gwizdka. Już w 13. minucie, po strzale Jovovicia, piłka zatrzymała się na słupku. Niestety, szczęście karwińskich nie trwało zbyt długo, bo kilkanaście minut później, Kocsis zbyt słabo podał do Berkovca. Piłkę przejął Chramosta i otworzył wynik spotkania.

Karwina, po zmianie stron, miała do odrobienia dwie bramki, gdyż w ostatnich sekudnach pierwszej części spotkania, Dolezal podwyższył na 2:0. Gospodarzom, w drugiej połowie, grało się znacznie łatwiej, a to ułatwiło im zdobycie kolejnych dwóch trafień.

Honorową bramkę dla gości zdobył Budinsky, ale to było wszystko, na co było ich stać w sobotnie popołudnie. Karwina, mimo że przegrała, opuściła ostatnie miejsce na rzecz Dukli Praga, która ma gorszy bilans bramek.