Karwina nie sprostała Sparcie

Podopiecznym Romana Nadvornika należą się ciepłe słowa, po tym jak postawili się stołecznej ekipie. Niestety, pomimo niezłej gry gospodarzy, komplet punktów przypadł zawodnikom AC Sparty Praga.

Gospodarze dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie. Już w 17. minucie wynik meczu mógł otworzyć Ondrej Lingr, ale ten spudłował w sytaucji sam na sam z bramkarzem gości, Nitou. Kilkanaście minut później, David Guba był sfaulowany w polu karnym, ale sędzia Julinek musiał skorzystać z systemu VAR. Ostatecznie, arbiter podyktował rzut karny, którego bez problemu wykorzystał Lukas Budinsky.

Karwina prezentowała się bardzo dobrze, ale w 43. minucie plany pokrzyżował im strzelec gola, Budinsky. Kapitan gospodarzy sfaulował Vatajelu, za co otrzymał żółty kartonik. Jednak główny arbiter postanowił znowu skorzystać z pomocy wideo. Niestety, Julinek uznał faul za nieco bardziej niebezpieczny i ukarał piłkarza czerwoną kartką.

Piłkarze Sparty, w drugiej części spotkania, przeszli do odrabiania strat. Na nieszczęście dla gospodarzy, dosyć szybko wyrównali, bo już w 51. minucie Berkovec został pokonany przez Radakovicia. Kilka chwil później, dobrą okazję miał Krivak, aby przywrócić prowadzenie Karwinie, ale futbolówka minimalnie minęła bramkę prażan.

Goście przyjechali do Karwiny po trzy punkty i dopięli swego. W ostatnich dwudziestu minutach, Stanciu oraz Plavsic (z rzutu karnego) zdobyli po bramce i Sparta wygrała, 3:1.

SKRÓT SPOTKANIA

Karwina pozostaje na przedostatnim, 15. miejscu. Za dwa tygodnie czeka ją kolejne starcie na własnym stadionie, z kolejną praską drużyną. Tym razem będą gościć wicemistrza Czech, Slavię.