Karolina Chrapek na podium

Podczas rozgrywanej w tureckim Erzurum XXV Zimowej Uniwersjady na trzecim stopniu podium stanęła wczoraj (03.02.11) Karolina Chrapek, zawodniczka Wisły Ustronianki. To drugi medal Karoliny na tej imprezie - wcześniej zdobyła srebro w supergigancie.

Pierwszy przejazd slalomu giganta uplasował Karolinę na siódmym miejscu ze stratą 0,77 sekundy do prowadzącej Amerykanki Jennie Vanwager. W drugim zjeździe 21-letnia studentka AZS AWF Katowice pojechała bardzo odważnie, zaryzykowała i się opłaciło - z czasem 56,71 sekund wskoczyła na trzecią pozycję. Druga z Polek, Aleksandra Kluś (AZS AWF Katowice) zawody zakonczyła na 12. miejscu.

Wyniki - slalom gigant (03.02.2011)
1 Jennifer Vanwagner USA 1.53,26 0.56,25 + 0.57,01
2 Lucia Mazzotti Włochy 1.53,55 0.56,62 + 0.56,93
3 Karolina Chrapek Polska 1.53,73 0.57,02 + 0.56,71

Karolina wyjeżdża z Erzurum z dwoma medalami, nie zostaje do końca zawodów, gdyż czeka ją teraz start w Mistrzostwach Świata Seniorów w Garmisch-Partenkirchen, które rozpoczną się w poniedziałek. Supergigant z udziałem Karoliny kibice narciarstwa alpejskiego będą mogli zobaczyć na kanale "Eurosport" (transmisja w środę, 09.02.11 o godzinie 10.00).

źródło: OX.pl