Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Karnawałowy Turniej Szachowy

6 lutego (niedziela) w Domu Ludowym w Goleszowie Równi będzie miała miejsce nie lada gratka dla sympatyków szachowych zmagań.

Gmina Goleszów oraz Gmina Wędrynia zapraszają do udziału w Karnawałowym Turnieju Szachowym. Niedzielna impreza jest organizowana w ramach projektu "Sport i turystyka bez granic". - Zapisy będą miały miejsce w dniu turnieju w godzinach 8.45 – 9.15. Początek I rundy zaplanowany jest na godzinę 9.30 – informują organizatorzy.

Warto podkreślić, że turniej ma charakter otwarty, w związku z czym mogą wziąć w nim udział nie tylko mieszkańcy obu partnerskich gmin. W rozgrywkach może zagrać każdy, kto zgłosi chęć uczestnictwa. Z pewnością warto – na graczy czekają puchary oraz nagrody rzeczowe. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Sędzią głównym Karnawałowego Turnieju Szachowego będzie Karol Linert. Zapowiada się więc wspaniała gra i zacięta rywalizacja. - Można powiedzieć, że szachy to zarówno gra, sport, jak i sztuka.  Uczymy się od nich dyscypliny myślenia – mówią ci, którzy zarazili się tą pasją od innych - Trudno wyjaśnić na czym polega ich potęga, bo dopiero po dojściu do odpowiedniego poziomu można naprawdę zasmakować prawdziwej gry.

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: