Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kapelan na medal

Ewangelicki duchowny, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cisownicy otrzymał szczególne wyróżnienie służb mundurowych. Duchowny jest Naczelnym Ewangelickim Kapelanem Policji.


Ksiądz Marek Twardzik – Naczelny Ewangelicki Kapelan Policji odznaczony został Medalem Ordynariatu Polowego. Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augburskiej w Cisownicy otrzymał wyróżnienie, „w dowód uznania i wdzięczności za pomoc i zaangażowanie w realizację misji służb mundurowych”. Przyznał je ks. bp Wiesław Lechowicz – Rzymskokatolicki Biskup Polowy Wojska Polskiego.

Medal wręczył ks. mjr WP Grzegorz Bechta – Proboszcz Parafii Garnizonowej Wojska Polskiego w Katowicach w asyście Teresy Brackiej – Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r.

Uroczystość odbyła się w Izbie Pamięci, przy Zarządzie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. z/s w Katowicach.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-26 18:52:01
AntyklerForte+: tzw. "kapelani" to nic innego jak jedna z form intensywnego dokarmiania zdemoralizowanego, pazernego i sprzedajnego kleru przez zwyrodniałą, łapówkarską władzę
2022-09-26 19:30:55
koszor: forte- ziejąc nienawiścią zapomniałeś przeczytać artykuł i od razu ujadasz bez pomyślunku. Temat dotyczy proboszcza Ewangelicko-Augsburskiego w Cisownicy.
2022-09-26 19:35:29
koszor: Druga sprawa: nie ksiądz, ale pastor. I nie kościół, tylko zbór. Nie mieszajmy pojęć, to nie jest wszystko jedno.
2022-09-26 20:07:13
AntyklerForte+: koszorku może się tobie wydaje, że wiesz lepiej od ewangelików czy mają księdza czy pastora - ale się mylisz, nie wiesz, a twoja uwaga na ten temat świadczy jedynie o powszechnej u katoli ignorancji w kwestiach dotyczących innych wyznań i religii
2022-09-26 20:15:34
AntyklerForte+: a co do proboszcza z Cisownicy - przeczytaj raz jeszcze co napisałem na początku, jasno i klarownie dla każdego komu oczy fanatyzm religijny nie zaślepia - nie rozróżniam kapelanów po etykietach, a że 99% finansowych korzyści z kolaboracji z władzą osiąga akurat kler katolicki to już nie moja wina - nie podkreślałem tego ale skoro się prosisz to proszę bardzo: ewangelicy są w tym brudnym interesie jedynie listkiem figowym mającym usprawiedliwiać brudne interesy władzy i biskupów katolickich, i osobiście się bardzo ewangelikom dziwię, że się dają w tej roli wciągać w te łapówkarskie rozliczenia
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: