Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kanalizacja i wodociągi za 3 miliony

Projekt Gminy Goleszów znalazł się w czołówce najlepiej ocenianych w zakresie gospodarki wodno-ściekowej. Dzięki temu, gmina uzyska ponad 3 miliony złotych na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Dzięgielowie oraz sieci wodociągowej w Goleszowie.

Pozyskane środki zewnętrzne, umożliwią w Dzięgielowie powstanie prawie 3km sieci kanalizacji sanitarnej. Będzie podłączona do już istniejącego systemu zbiorowego odprowadzania ścieków przebiegającego przez Puńców.

Zważywszy na wymagania techniczne, inwestycją będzie objęta część ulic graniczących z drogą prowadzącą do Cieszyna - kilkadziesiąt gospodarstw domowych. Ponadto, dzięki pozyskanym funduszom, wykonana zostanie sieć wodociągowa do zabudowań umiejscowionych przy akwenie Ton w Goleszowie. Prace nad projektami rozpoczną się w przyszłym roku.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że udało się nam pozyskać ponad 3 miliony złotych na tak ważne inwestycje. Dzięki naszym działaniom w Dzięgielowie do sieci kanalizacyjnej będą mogły podłączyć się pierwsze budynki mieszkalne z tego sołectwa, zaś doprowadzenie wodociągu do zbiornika TON pozwoli na zwiększenie atrakcyjności i jeszcze większe wykorzystanie potencjału tego miejsca – mówi wójt Sylwia Cieślar.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-15 09:06:43
koszpak: Czy ktoś wie co dzieje się z kanalizacją w gm. Chybie? W większości miejsc sieć już istnieje ale nie wszystkie domy są podłączone a w rejonie oczyszczalni coś się buduje. Kiedy projekt zostanie zakończony? Czy chcą podłączać domy przez zimę czy dopiero w przyszłym roku wiosną?
2022-09-15 09:24:14
Halos: koszpak: a może warto to pytanie zadać do Urzędu Gminy, a nie na OX?
2022-09-15 10:27:28
krzysztof.nnn: kanalizacja w Dzięgielowie za 3 miliony, elektrownia do rozbiórki w Ostrołęce za 1,5 miliarda - szybko liczymy, ten jeden polityczny idiotyzm i pokaz niekompetencji PiS kosztował nas 500, słownie: pięćset, inwestycji takich jak ta w gminie Goleszów
2022-09-15 15:35:47
AntyklerForte+: co roku parę miliardów dla biskupów, w tym na takie jak ten idiotyzmy: onet.pl/informacje/onetwiadomosci/lekcja-religii-dla-jednego-ucznia-cala-klasa-snuje-sie-po-szkole/y0p7fht,79cfc278
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: