Kamil i Dominik Bury oraz Przemysław Zawada z Istebnej Mistrzami Polski

Podczas będącej Mistrzostwami Polski Juniorów XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych ''Śląsk 2014'' biegacze z Istebnej, bracia Kamil i Dominik Bury wywalczyli podwójne Mistrzostwo Polski. Mistrzem w sprincie został też inny istebnianin, Przemysław Zawada.

Biegacze z Istebnej nie tylko zdobyli mistrzostwo kraju, zdobyli je podwójnie: - Kamil triumfował w sprincie stylem dowolnym oraz biegu na 10 km techniką dowolną. Dominik wygrał rywalizację w biegach na 5 km techniką klasyczną i 6 km techniką dowolną oraz zajął drugie miejsce w sprincie - informuje Urząd Gminy w Istebnej.

W sprincie złoty medal wywalczył też kolejny zawodnik MKS Istebna Przemysław Zawada.

- Wspaniała postawa naszych biegaczy to efekt wielkiej pracy samych zawodników i ogromnego zaangażowania trenerów i opiekunów w osobach Jarosława Hulawego i Tadeusza Krężeloka- komentuje UG Istebna.

Dorobek istebniańskich biegaczy na zawodach rozgrywanych w Zakopanym to łącznie pięć złotych oraz jeden srebrny medal.