Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kalendarz TMS już wkrótce!

Wydawany od paru lat przez Towarzystwo Miłośników Skoczowa ''Kalendarz'' wkracza w dorosłość. 18 z kolei wydawnictwo zaprezentowane zostanie jeszcze przed świętami - 20 grudnia, we wtorek w skoczowskiej OSP.

- Osiemnastka to liczba symboliczna w naszej kulturze. Wiek dojrzałości. Czas, gdy dziecięce nieporadności trzeba zamienić w dorosłą odpowiedzialność. Życiowa przestrzeń, w której nie ma czasu na zabawę i przyjemności. My tę niezobowiązującą rozrywkę proponujemy w poniekąd jubileuszowym, bo jakże dojrzałym, osiemnastym numerze Kalendarza – czytamy we wstępie do publikacji.

Właśnie, co będzie w najnowszym kalendarzu? Choć skupiony jest, jak zawsze, na tematach związanych ze Skoczowem, jego historią, skoczowianami, znaleźć w nim można również wyprawę do egoztycznej Tajlandii z Anną Krajewską-Krawiec i Ryszardem Krawcem, wywiad Marceli Piekar z Beatą Bojdą, znaną makijażystką, przedstawiona zostanie postać mieszkanki Ochab i mistrzyni kendo Marii Bober, a Krzysztof Nowaczek odkryje dla czytelników magię bluesa dawnych lat w rozmowie z Leszkiem Winderem.

- Z sentymentem wspominamy tych, którzy odeszli. Diana Pieczonka-Giec przelała w imieniu całego Towarzystwa pożegnanie Kazka Zgody. Joanna Korwin przywołała postać Felicji Honheiser, znanej pierszczanom zaangażowanej kulturalnie działaczki, prywatnie babci męża autorki artykułu. Dzięki Janinie Żagan dowiemy się nieco na temat dawnych zwyczajów Pogórza, użyczyła bowiem na łamy Kalendarza pamiętniki matki, słynnej pani Wisi – opisują Redaktorzy osiemnastego tomu „Kalendarza Miłośników Skoczowa”.

Oczywiście znajdzie się coś z historii miasta – m.in. o pomniku „Za naszą i waszą wolność”, grodzie w Międzyświeciu, micie 750-lecia Skoczowa czy szkole w Pierśćcu.

Promocja „Kalendarza Miłośników Skoczowa”
20 grudnia 2016, godz. 17:00
Remiza OSP Skoczów
 

Portal OX.PL jest patronem medialnym wydarzenia.


źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: