Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kajto i Baran z drugim rezultatem na odcinku kwalifikacyjnym Rajdu Irlandii

Kajetanowicz i Jarek Baran rozpoczęli wczoraj (02.03.2015) rywalizację w Rajdzie Irlandii, czyli pierwszej asfaltowej rundzie tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Europy. Odcinek kwalifikacyjny poszedł im znakomicie- przyjechali tylko 0,5 sekundy za zwycięzcą.

Jak pisaliśmy niedawno [Kajto z orłem i skrzatem na kasku w Irlandii, czyli przed 3. rundą Mistrzostw Europy ] Kajetan Kajetanowicz z Jarkiem Baranem ścigają się obecnie w ramach Mistrzostw Europy w Irlandii. Wczoraj, 2.03.2015 uzyskali drugi wynik na odcinku kwalifikacyjnym ze stratą jedynie 0,5 do zwycięzcy.

Odcinek kwalifikacyjny do prostych nie należał:- 3,22-kilometrową trasę odcinka kwalifikacyjnego wytyczono na bardzo wąskiej drodze, wijącej się przez liczne szczyty, z których rozciąga się malowniczy widok na morze. Na tym odcinku, po wczorajszych opadach deszczu, dziś załogi zmagały się ze zmienną przyczepnością i zdradliwymi partiami, na których asfalt nie zdążył jeszcze przeschnąć. Po dwóch przejazdach treningowych, o 15:03 polskiego czasu zawodnicy ruszyli do walki o jak najlepszy rezultat, który – przypomnijmy – daje pierwszeństwo w wyborze pozycji startowej do pierwszego etapu rajdu. Załoga LOTOS Rally Team zaprezentowała rewelacyjne tempo i wywalczyła drugi czas – zaledwie 0,5 s. za zwycięzcą odcinka – Irlandczykiem Robertem Barrable. Ten wynik to już czwarte z rzędu podium Polaków na odcinku kwalifikacyjnym rundy FIA ERC – czytamy w informacji prasowej.

To pierwszy wyścig Kajta w Irlandii:- Pierwszy raz w karierze staję do rywalizacji w Irlandii Północnej, a tutejsze trasy to duże wyzwanie nie tylko dla debiutanta, lecz to czyni ten start jeszcze bardziej ekscytującym. Próby są bardzo wąskie i niesłychanie szybkie, jest na nich mnóstwo podbić i hop. To coś fantastycznego, mimo że rajd asfaltowy o takiej charakterystyce jest dla mnie zupełną nowością. Wyniki odcinka kwalifikacyjnego pokazują jednak, że przed przyjazdem pilnie odrobiliśmy zadanie domowe i jesteśmy dobrze przygotowani, by skutecznie walczyć z kierowcami, którzy startują tu po raz kolejny, a także z lokalnymi asami. Dziś pojechaliśmy szybko, to była dobra rozgrzewka, ale rajd rozpoczyna się jutro. Ścigamy się na wyspie znanej ze zmiennej pogody, więc wszystkiego możemy się spodziewać – komentuje Kajetanowicz.

Walka o zwycięstwo w Rajdzie Irlandii rozegra się na 18 odcinkach specjalnych o łącznej długości 215 km. Pierwszy oes – 14,54-kilometrowa próba Bucks Head ruszyła dziś przed ponad godziną - o 11:48 polskiego czasu.


vdka/mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: