Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kajetanowicz z byłym kierowcą F1 w jednym teamie?

"Przegląd Sportowy" informuje o bardzo zaawansowanych negocjacjach PKN Orlen z Hyundaiem dotyczących stworzenia w przyszłym roku zespołu rywalizującego w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Jego kierowcami mieliby zostać ustronianin - Kajetan Kajetanowicz oraz Robert Kubica.

Orlen w sierpniu tego roku poinformował o podpisaniu porozumienia dotyczącego nabycia akcji Grupy Lotos - dotychczasowego partnera Kajetanowicza. Stąd też plany państwowego koncernu dotyczące planów promocji w różnych kategoriach motorsportowych: właśnie w rajdach WRC, a także wyścigach Formuły 1, gdzie od roku spółka z Płocka jest tytularnym sponsorem zespołu Alfa Romeo Racing.

Popularny "Kajto" w tym roku rywalizuje w kategorii WRC3 i odnosi w niej sukcesy - we wrześniu tryumfował w Rajdzie Turcji (w łącznej klasyfikacji, biorącej pod uwagę również WRC i WRC2, był siódmy), a w październikowym Rajdzie Sardynii zajął drugie miejsce. Bieżący sezon jest dla ustronianina drugim w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Wcześniej trzykrotnie zwyciężał w klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Europy.

Kubica także ma za sobą doświadczenia rajdowe - na oesach rywalizował od 2013 do 2016 roku, a jego byłym pilotem był Maciej Szczepaniak, który obecnie jeździ z Kajetanowiczem. W 2013 roku został mistrzem świata w kategorii WRC2, a na swoim koncie ma też zwycięstwa na odcinkach m.in. słynnego Rajdu Monte Carlo.

Źródło: Przegląd Sportowy

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: