Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kajetanowicz wygrywa na Safari trzeci raz z rzędu!

To wymarzony początek sezonu w wykonaniu Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka, po raz trzeci z rzędu stanęli na najwyższym stopniu podium w Rajdzie Safari, wygrywając w WRC2 Challenger

Aktualni mistrzowie świata w tej kategorii ponownie pokazali, że świetnie radzą sobie na trasach najtrudniejszej i legendarnej, afrykańskiej rundy. Z Kenii reprezentanci ORLEN Rally Team wywiozą komplet punktów, co z pewnością przyda się w walce o końcowy triumf. Dodatkowo stanęli także na podium ogólnej klasyfikacji WRC2 i zajęli wysokie, dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Ustronianin wraz z Maciejem Szczepaniakiem wygrali 12 z 19 odcinków specjalnych, wjeżdżając na metę z przewagą liczącą ponad 5 minut. To dla nich trzeci triumf w kenijskim klasyku.

– Wygraliśmy po raz kolejny Rajd Safari w WRC2 Challenger, w WRC2 też stajemy na podium. Bardzo się cieszę. To było dla nas niesamowite rozpoczęcie sezonu, pracowaliśmy całym zespołem ORLEN Rally Team przez kilka miesięcy, żeby tutaj się znaleźć. Dziękuję moim sponsorom, Maćkowi, całemu zespołowi, RaceSeven. Dziękuję mojej rodzinie i żonie, która daje mi wielkie wsparcie. Wchodzimy w sezon z dobrym nastawieniem, rozpoczęliśmy od najtrudniejszej rundy mistrzostw świata. Nie było łatwo, walczyłem przede wszystkim ze swoimi myślami i ambicjami, a dopiero potem z rywalami i z trasą. Natomiast wychodzimy z tej walki zwycięską ręką. Cieszę się, że tutaj przyjechaliśmy i że widzimy się już na kolejnym rajdzie, bo to jest pewne. Nie mogę jeszcze zdradzić na którym, ale przygotowania trwają. W zasadzie zaczęły się od mety ostatniego odcinka specjalnego Rajdu Safari powiedział Kajetan Kajetanowicz, aktualny mistrz świata w kategorii WRC2 Challenger.

Rajd Safari stanowił trzecią rundę tegorocznego cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata, po Monte Carlo i Szwecji. Kolejnym punktem w kalendarzu będzie asfaltowy Rajd Chorwacji, rozgrywany w dniach 18-21 kwietniaNiemczech i Czechach), a pod koniec listopada sezon zakończy Japonia. Załogi kategorii WRC2 mogą punktować w maksymalnie 7 wybranych rajdach.

 

Rajd Safari 2024, nieoficjalna klasyfikacja WRC2 Challenger:

 1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia RS Rally2) 4:02:38,4 s
  2. Ciamin/Roche (Hyundai i20 N Rally2) +5:10,9 s
  3. Munster/Dumont (Hyundai i20 N Rally2) +19:10,6 s
  4. Chwist/Heller (Škoda Fabia RS Rally2) +23:32,6 s
  5. Tundo/Jessop (Ford Fiesta R5) +38:31,2 s
  6. Vassilakis/Krawszik (Ford Fiesta Rally2) +43:24,0 s
  7. Patel/Khan (Škoda Fabia R5) +1:06:54,7 s
  8. Virani/Shah (Škoda Fabia R5) +1:26:23,5 s

 

 red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-01 10:51:57
gutek63: Tak świetne tempo,na koniec 6-7 minut straty do czołówki WRC2. Dobre tempo dla WRC2-KJS.amatorów.Zero ambicji,żeby rywalizować w normalnej stawce WRC2.Cytując słowa klasyka : KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŻ . Blokuje i marnuje tylko finanse dla młodych dobrych kierowców jak Marczyk czy Matulka.
2024-04-02 09:32:26
CZARnawy: Brawo Kajto & Maciek & ORLEN Rally Team ! Świetny początek sezonu, dużo emocji i te krajobrazowe klimaty ;) Czekamy na kolejny rajdowy weekend !! Teraz pewnie trzeba święta odrobić ;) Powodzenia !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: