Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kajetanowicz nie pojedzie w Chile

Pomimo tego, że Kajetan Kajetanowicz wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem zgłosili się wcześniej do Rajdu Chile, to muszą z niego zrezygnować. Ich samochód, po awarii w Argentynie, nie jest gotowy do ścigania.

- Niestety jestem zmuszony do podjęcia wyjątkowo trudnej decyzji o wycofaniu zgłoszenia z kolejnej rundy Mistrzostw Świata w Chile. Po Rajdzie Argentyny zespół wraca do Polski. Zadecydowałem, że wystartujemy w jednym z kolejnych rajdów w momencie, gdy producent samochodu zapewni bezpieczne i trwałe rozwiązania rzeczywistych problemów - przyznał kierowca na oficjalnym profilu.

Przypomnijmy, że Kajetanowicz notował w Argentynie bardzo dobre czasy i po trzech odcinkach specjalnych znajdował się na czele w kategorii WRC 2. Jednak podczas czwartego OS-u skok okazał się na tyle pechowy, że zawieszenie uległo awarii. Ściganie w Chile, gdzie zaplanowana jest szósta runda mistrzostw świata, rozpocznie się 9 maja, ale polska załoga postanowiła wycofać się z rajdu.

- Nasz zaplanowany kalendarz WRC nie zmniejszy się i w zastępstwie wybiorę inny rajd. Jestem odpowiedzialny za każdego członka zespołu oraz zależy mi na zaufaniu moich partnerów, jakim zostałem obdarzony. Wiem, że jesteśmy w wyjątkowo dobrej formie i jak pokazał Rajd Korsyki i Argentyny mamy świetne tempo, ale już dawno przestałem myśleć o rajdach tylko w kontekście realizacji swoich marzeń. Zapewniam kibiców LOTOS Rally Team, że nic się nie zmieniło – jesteśmy i będziemy gotowi do walki, bo trudne sytuacje, jak wiecie, zamieniamy w motywację. Dziękuję, że jesteście - dodał 40-letni kierowca.

AP/kajto.pl

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: