Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kajetanowicz drugi po pierwszym dniu

Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak wybrali się do Turcji, gdzie w piątek rozpoczęła się piąta runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Załoga Lotos Rally Team udanie przystąpiła do zmagań i po pierwszym dniu zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji WRC3.

Dwanaście załóg zgłosiło się do klasy WRC3 podczas 13. Rajdu Turcji. Miłe wspomnienia z tego kraju ma z pewnością Kajetan Kajetanowicz, który przed rokiem odniósł tryumf, ale wówczas ścigał się w kategorii WRC2. - Wspaniałym uczuciem było wygrać tutaj przed rokiem i na pewno chcielibyśmy to teraz powtórzyć. Mamy dobrze przygotowany samochód i fantastyczny zespół. Jak zawsze damy z siebie wszystko, by pokazać, na co nas stać – przyznał 41-letni kierowca.

Polska załoga ma za sobą już dwa odcinki specjalne, które zostały zaplanowane na piątek. Kajetanowicz, pilotowany przez Szczepaniaka, zajęłą dwukrotnie drugie miejsce. Liderem, po pierwszym dniu ścigania, został Marco Bulacia Wilkinson, który w klasyfikacji generalnej ma ponad 12 sekund przewagi nad polską załogą.

Na sobotę zaplanowano sześć odcinków specjalnych, a rajd zostanie zakończony w niedzielne popołudnie.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: