Kajetanowicz debiutuje !

Debiutujący zagranicą, Kajetan Kajetanowicz (ak-Cieszyński) zajął 15 miejsce na superoesie Sosnova, inaugurującym 33 Rally Bohemia. Drugi polski kierowca w stawce, Szymon Ruta uzyskał 32 czas podczas równoległego wyścigu na trasie o długości 2,40 km. Tomasz Kuchar zrezygnował ze startu w rajdzie. Jindrich Stolfa zastąpił Sebastiana Frycza (ak-Cieszyński), zgłoszonego w Punto Roto Plzeń.

Superoes ukończyło 85 załóg. Awarie wyeliminowały Patrika Flodina (N12) i Pavla Urbana jadącego Felicią. Obydwaj wyruszą jutro na trasę z balastem 5 minut.

Uczestnicy Super Race pokonali dwukrotnie dłuższy dystans. Jan Kopecky wyprzedził o 5 sekund Stepana Vojtecha, pierwszy raz jadącego 307-ką BSA. Jani Paasonen zajął miejsce Veroslava Cvrcka w Octavii Evo III Rexteamu Besedice. Nie stawił się zgłoszony Mads Ostberg.