Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kajetan Kajetanowicz powalczy w rajdzie BARUM

Ponad 200 tysięcy rozentuzjazmowanych kibiców przy trasie, 240 kilometrów wymagających odcinków specjalnych, 200 dziennikarzy i fotografów z kilkunastu krajów i oni - najlepsi zawodnicy, którzy w ostatni weekend sierpnia staną do rywalizacji w tegorocznym Rajdzie Barum, ósmej rundzie Mistrzostw Europy.

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran w Fordzie Fiesta R5 wystartują we wszystkich rundach Mistrzostw Europy, które pozostały do końca 2014 roku. Swoją drugą połowę sezonu załoga LOTOS Rally Team rozpocznie właśnie Rajdem Barum rozgrywanym na wschodzie Czech. 

- W Mistrzostwach Europy nie ma łatwych rajdów i nieprzypadkowo hasło "Czas na prawdziwą rywalizację" przyświeca całemu cyklowi. Nigdy nie startowałem w Rajdzie Barum, podobnie jak w żadnej innej rundzie, która jest przed nami w tym roku. To sprawia, że jeszcze bardziej niż zwykle chcę uruchomić silnik swojej Fiesty i zmierzyć się w nowym rajdzie z zawodnikami, którym te trasy są już doskonale znane. Śmiało myślę o rywalizacji, mam wspaniały team, zatem zrobimy co w naszej mocy, aby tej olbrzymiej rzeszy kibiców zgotować jak najpiękniejsze sportowe widowisko. Przed nami piękny rajd po dłuższej przerwie, dlatego dziś szczególnie brakuje mi tego najlepszego dopingu, dopingu polskich kibiców. Mam nadzieję, że podczas Barum mogę na Was liczyć – mówi Kajetan Kajetanowicz

Dla aktualnego Mistrza Polski będzie to debiut w tej imprezie oraz pierwsza od ponad pół roku okazja, by walczyć w prawdziwie asfaltowym rajdzie.  Rajd Barum zasłużył sobie na miano ekstremalnie wymagającego ze względu na zmienną przyczepność nawierzchni, a także niezwykle wąskie i w wielu miejscach bardzo podbijające trasy przecinające lasy oraz pola w okolicach Zlina - rajdowej stolicy Czech. 

Kajto zapowiada, że serca do walki mu nie brakuje. Życzymy powodzenia! 

(red/mat.pras)

Zobacz fotoreportaż z testów przed Rajdem Barum (Fot: M.Fielek / ox.pl) 


źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: