Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

''Kadry w klatce''

Poświęcona wyłącznie tematyce filmowej „Stopklatka" zainteresowała się cieszyńskim Festiwalem Filmowym „Wakacyjne kadry". Impreza odbędzie się, jak już informowaliśmy, w dniach od 12 do 16 lipca.

„ To przede wszystkim duża szansa na zaprezentowanie naszej rodzimej produkcji, ale jeszcze większa dla samych widzów - czytamy w „Stop-klatce". - Właśnie publiczność „Wakacyjnych kadrów " stanowić będzie podstawowe i jedyne jury festiwalu, którego głównym laurem jest „ Złota podkowa ".

Dyrektor artystyczny festiwalu Halina Godecka ujawniła szczegóły - Cieszyński przegląd zaprezentuje otóż co najmniej 25 premier, krajowej branży. Zostaną przyznane złote statuetki autorstwa Andrzeja Renesa, twórcy m.in. muzycznych „Fryderyków", rzeźby Koziołka Matołka, czy pomnika Stefana Starzyńskiego napl. Bankowym w Warszawie.
Każdy film wyświetlany będzie trzykrotnie. Projekcje fabularnych odbywać się będą w kinie „Piast" i w Teatrze im. Adama Mickiewicza. Natomiast w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości pokazane zostaną, w ramach imprezy towarzyszącej „Yideo-art", prace Curtisa Burzy, z udziałem autora. W zamku również odbędzie się plenerowa wystawa rzeźb „Andrzej Renes i syn ". W Domu Narodowym będą pokazywane na odmianę polskie animacje i prowadzone warsztaty dla widzów. Po wszystkich seansach będzie okazja, by spotkać się z twórcami prezentowanych tytułów.

Wystawione zostaną również ekslibrisy artystyczne Krzysztofa Kmiecia, szkło i witraże Ewy Michalskiej z Płocka oraz malarstwo Darii Rozmarynowicz.

- Jest to propozycja kierowana do ludzi mlodych, do tych, którzy przez Cieszyn przejeżdżają i tych, którzy chcą w Cieszynie zostać - podsumowuje informacje o imprezie Halina Godecka.
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: