Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kadrowicz na MŚ ze Skoczowa

Od 8 do 17 lipca w Paryżu odbędą się Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce osób z niepełnosprawnościami. Polskę w tych zawodach będzie reprezentowała rekordowa ilość zawodników: 42 zawodników i zawodniczek oraz 3 przewodników osób z dysfunkcją wzroku,  tym gronie znalazł się ociemniały Mirosław Madzia ze Skoczowa.

Stawką tych Mistrzostw będzie – oprócz medali – możliwość uzyskania miejsca dla kraju na igrzyska paraolimpijskie, które odbędą się  w Paryżu w 2024 roku.

Podczas 3 imprez z cyklu Grand Prix Polski oraz kilku mitingów międzynarodowych paralekkoatleci walczyli o minima, które trener główny kadry Zbigniew Lewkowicz wytyczył dla reprezentantów Polski na Mistrzostwa Świata. Zawodnicy, którzy osiągnęli te wyniki, zawalczą w prawdziwej próbie przed igrzyskami.

Jak dowiadujemy się ze strony Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” PZSN” warto było zawalczyć o możliwość występu każdego zawodnika, który wypełnił wewnętrzne minima. W Paryżu będą liczyć się nie tyle medale, co osiągnięte kwalifikacje dla kraju na igrzyska w 2024 roku.

Ten cel dla zawodników liczyć się będzie najbardziej, bilet na igrzyska dla kraju, które zdobędzie pierwsza czwórka w konkurencjach paralimpijskich. Brak takiej kwalifikacji będzie oznaczał niepewność i konieczność walki do samego końca o miejsca w rankingu i dobry wynik podczas przyszłorocznych MŚ w Japonii.

Mirosław Madzia jest wielokrotnym Reprezentantem Polski na Igrzyska Paraolimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy. Na pewno grono osób, które śledzą jego karierę sportową będzie trzymało kciuki i kibicowało naszemu „rodzynkowi” w Paryżu. Zapraszamy również do śledzenia relacji z zawodów. O wynikach skoczowianina będziemy informować również na naszych łamach.

AK, PZSN

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-06-09 07:59:40
alouette: Powodzenia!!!
2023-06-09 09:39:13
MILANELLO: Super i powodzenia życzę BRAWO
2023-06-09 15:28:41
Darek Plinta: Powodzenia !!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: