Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kadra na Planicę

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na zakończenie Pucharu Świata na mamucim obiekcie w Planicy. W Słowenii nie zabraknie Pawła Wąska (na zdj.), który w ubiegłym roku zrezygnował z rywalizacji na Letalnicy (HS240).

Sześciu Polaków wystąpi na mamucim obiekcie w Planicy. Wśród powołanych nie brakuje Pawła Wąska, który w ubiegłym sezonie zrezygnował z rywalizacji w Słowenii. - Spróbowałem raz, zabrakło trochę pewności siebie, nie pomogły też warunki i musiałem awaryjnie lądować. Razem ze sztabem podjęliśmy decyzję, że nie ma sensu ryzykować na końcówce sezonu – twierdził wówczas ustronianin.

W Słowenii wystąpi trio zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, które uzupełniają Piotr Żyła oraz Aleksander Zniszczoł. - Nie mam już żadnego nastawienia, chcę mieć po prostu fajny weekend na zakończenie tego długiego i ciężkiego sezonu – przyznał Wąsek w rozmowie dla stacji Eurosport po niedzielnych zawodach w Lahti, w których ustronianin uzyskał drugi najlepszy wynik w sezonie.

W ostatnim konkursie sezonu na Letalnicy wystąpi czołowa „30” klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a Wąsek obecnie plasuje się na 31. pozycji. – Z obliczeń wynika, że powinienem skakać w niedzielnym konkursie, bo wiemy, że kilku zawodników z czołowej „30” zabraknie w Planicy. Zobaczymy, jak potoczy się sytuacja – dodał. Na piątek (tj. 31.03) zaplanowano pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych, a w sobotę odbędą się zmagania drużynowe.

Program Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy:

  • czwartek (30.03), 10:30 - kwalifikacje (Eurosport)
  • piątek (31.03), 15:00 - konkurs indywidualny (TVN, Eurosport)
  • sobota (1.04), 10:00 - konkurs drużynowy (TVN, Eurosport)
  • niedziela (2.04), 10:00 - konkurs indywidualny (TVN, Eurosport)

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: