Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kadra B rywalizowała w Austrii

Za nami dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen. Najpierw bezkonkurencyjny okazał się reprezentant gospodarzy, Clemens Aigner, a chwilę po nim Ziga Jelar. Najlepszy z biało-czerwonych – Aleksander Zniszczoł – zajął w pierwszych zawodach szóste miejsce, choć na półmetku rywalizacji plasował się na 3. pozycji.

I konkurs

Zniszczoł, w pierwszej serii, pokonał granicę 130 metrów (133,5). Wiślanin zajmował trzecie miejsce, ze stratą niecałych siedmiu punktów do pierwszego Aignera. Bardzo dobrze spisał się także drugi z zawodników WSS Wisła – Paweł Wąsek. 19-latek osiągnął 128,5 m, co pozwoliło mu lokować się w czołowej "10" (9.). Do serii finałowej awansował jeszcze Andrzej Stękała. Natomiast Klemens Murańka oraz Przemysław Kantyka uplasowali się tuż za "30".

Niestety, żadnemu z podopiecznych Macieja Maciusiaka nie udało się utrzymać zajmowanej pozycji po pierwszym skoku. Zniszczoł wylądował cztery metry bliżej i spadł na szóste miejsce. Z "10" wyleciał Wąsek, który powtórzył skok z pierwszej serii, ale to zepchnęło go na 15. pozycję. Stękała był 25.

Zwyciężył Clemens Aigner, który wręcz zdominował dzisiejszą rywalizację. Austriak miał ponad 16 pkt. przewagi nad drugim Ziga Jelarem. Podium uzupełnił Felix Hoffmann.

II konkurs

Wiele wskazywało na to, że Zniszczoł okaże się najlepszy spośród Polaków również w drugim konkursie. Wiślanin, po skoku na odległość 132 m, zajmował czwarte miejsce. Ale w serii finałowej trafił na fatalne warunki i oddał najkrótszy skok ze wszystkich skoczków, przez co spadł aż do trzeciej "10". Spory awans zanotował Wąsek, który z 24. miejsca przesunął się o dziesięć pozycji – był 14.

Zwyciężył Jelar, który w Bischofshofen zarobił 180 pkt. Tyle samo zebrał Aigner, który zajął drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął Severin Freund.

Klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego:
1. LINDVIK Marius (Norwegia) 365 pkt.
2. HOFFMANN Felix (Niemcy) 295
3. PEDERSEN Robin (Norwegia) 275
4. ZNISZCZOŁ Aleksander 249
5. JUSTIN Rok (Słowenia) 247
16. WĄSEK Paweł 146
41. MURAŃKA Klemens 71
43. STĘKAŁA Andrzej 68
72. PILCH Tomasz 4
74. KANTYKA Przemysław 3 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: