Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kaczyce: powstanie strefa aktywności

Gmina Zebrzydowice podpisała z Ministerstwem Sportu i Turystyki umowę o dofinansowanie i przystąpiła już do realizacji Budowa Otwartej Strefy Aktywności przy ul. Harcerskiej w Kaczycach.

W ramach realizacji projektu planuje się zagospodarowanie terenu w obiekty małej architektury takie jak urządzenia siłowni plenerowej –biegacz, orbitrek, wyciskanie – ściąganie, twister/steper, prasa nożna oraz wioślarz,

Urządzona zostanie także strefa relaksu - ławki montowane na stałe do podłoża, plenerowy stolik do gry w szachy montowany na stałe do podłoża. Powstanie także praca zabaw o charakterze sprawnościowym, w tym: urządzenie typu ścianka wspinaczkowa, zestaw do przewrotów podwójny, bujak wagowy, tablica edukacyjna kółko i krzyżyk.

Na obiekcie pojawią się także nowe stojaki na rowery oraz kosze na śmieci - Planuje się także wykonanie chodników i dojść o nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 6 cm oraz ogrodzenie Otwartej Strefy Aktywności z paneli ogrodzeniowych modułowych – informuje Urząd Gminy w Zebrzydowicach.

Obecnie ogłoszono przetarg w celu wyłonienia wykonawcy zadania. Szacowany koszt prac i urządzeń to 115.186,00 zł. z czego dofinansowanie to 50.000 zł. Strefa aktywności ma być gotowa do 09.11.2018r.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-26 16:42:22
tuluza: super !!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: