Kaczkowska mistrzynią kontynentu

Justyna Kaczkowska, kolarka torowa, mieszkanka Gminy Jaworze, po raz kolejny została Mistrzynią Europy. W wyścigu indywidualnym na dochodzenie w kategorii U23 pokonała rywalki i obroniła tytuł Mistrzyni Europy z poprzedniego roku.

Justyna Kaczkowska już pierwszego dnia zawodów przyniosła chlubę naszej narodowej kadrze. Jako pierwsza zdobyła złoty medal podczas trwających w Anadii mistrzostw Europy. Obroniła tym samym tytuł Mistrzyni Europy do lat 23 z ubiegłego roku.

– Jestem szczęśliwy, że w Jaworzu mamy tak wspaniałą zdeterminowaną do osiągania kolejnych sukcesów zawodniczkę. Gratuluję kolejnego tytułu, który jest nagrodą za ogromną determinację, poświęcenie i trud ogromnego wysiłku, który jest potrzebny do osiągnięcia takiego wyniku. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny ten wysiłek został ozłocony – mówi Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze.

Mieszkanka Jaworza ma na koncie kilka tytułów Mistrzyni Europy i Świata juniorek w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. To również wielokrotna medalistka tych zawodów oraz kilkukrotna medalistka mistrzostw Polski. Justyna Kaczkowska jest zarazem pierwszą jaworzanką, która wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich – reprezentowała nasz kraj w zeszłym roku w Rio de Janeiro.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją