Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Już w niedzielę Hażlach stanie się słowiańską wioską!

Już w najbliższą niedzielę (15.08) w Hażlachu odbędzie się „STAROPOLSKI JARMARK SŁOWIAŃSKI”. Tego dnia plac przed Domem Przyrodnika zamieni się w słowiańskie obozowisko, a na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje.

Udział w imprezie jest bezpłatny, atrakcje będą dostępne od 12:00 – 18:00 - Przeprowadzenie „STAROPOLSKIEGO JARMARKU SŁOWIAŃSKIEGO” jest możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z Wielkomorawską Grupą Rekonstrukcji Historycznych „Leszy”. Rekonstruktorzy w historycznych strojach pojawią się przed Domem Przyrodnika, aby pokazać, jak dawniej wyglądało życie i zapewnić zgromadzonym atrakcje. Przejażdżki konne i monety okolicznościowe, to tylko niektóre z nich – mówi Cecylia Gasz-Płońska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu.

Podczas imprezy na placu prof. Wiktora Wawrzyczka przed Domem Przyrodnika pojawi się obozowisko, które będzie nawiązywało do życia w X wieku – oczywiście od prawidłowości historycznych będą pewne odstępstwa, ponieważ impreza jest skierowana do masowego odbiorcy, a nie do pasjonatów historii, czy rekonstruktorów historycznych, w tym wszystkim chodzi nam zarówno o zarażanie naszą historyczną pasją, jak i dobrą zabawę – wyjaśniają członkowie GRH „Leszy”, która zapewnia tego dnia atrakcje.

Co będzie czekało na uczestników imprezy? Przede wszystkim atrakcją będzie swojego rodzaju „wehikuł czasu”. Będzie można zobaczyć dawne stroje, przekonać się, jak smakują podpłomyki, dowiedzieć się nieco więcej o sposobach dawnej walki oraz przejechać się na koniu. Na zgromadzonych będą również czekały informacje o ziołach, monety okolicznościowe, dyby oraz niehistoryczna strefa gastronomiczna – zlokalizowana na uboczu, będąca nieodłącznym elementem większych imprez.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-10 14:05:34
poCieszny: Co wy macie z tymi słowianami. Co drugi artykuł o tym, że słowiańska impreza taka i śmaka. Brakuje innych tematów?
2021-08-10 17:26:33
krzysztof  mm: z tymi słowianami to taka propagandowa głupawka jaka w PRL-u była z "ziemiami odzyskanymi" czyli terenami po II wojnie odebranymi Niemcom - jedni tę głupawkę za pieniądze uprawiają na zlecenie partii, inni w nią uwierzyli i powtarzają za pierwszymi
2021-08-10 17:36:14
krzysztof  mm: te ziemie od wieków były po pierwsze czeskie i austriackie, po drugie czeskie i austriackie, po trzecie czeskie i austriackie - a kto chce grzebać w przeszłości to się może i doszuka, nie tyle słowian, co przede wszystkim n e a n d e r t a l c z y k ó w [których nota bene potomkowie po dziś dzień się zachowali i w liczbie około 30% populacji ujawniają się podczas kolejnych wyborów jako elektorat PiS i słuchacze radiamaryja]
2021-08-11 16:28:45
marat: Te ziemie były również Węgierskie i to za Korwina, zatem uzupełnijcie deficyty wiedzy krzy-sio+sran-dus+fortepatrycjuszu+pozostałe osoby w różnych wcieleniach+włącznie z tymi kradzionymi i udawanymi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: