Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Już w czerwcu remont cieszyńskiego targowiska

W marcu 2019 roku informowaliśmy o wątpliwościach mieszkańców, dotyczących targowiska miejskiego w Cieszynie. Urząd Miejski w Cieszynie poinformował wtedy, że do końca grudnia 2019 roku część rolno-spożywcza ma przejść gruntowny remont. Jak udało nam się dowiedzieć, w kwietniu Zarząd Województwa zdecydował, jaka kwota ma zostać na ten cel przeznaczona.

W marcu 2019 roku pojawiła się informacja, dotycząca przewidywanych kosztów modernizacji – inwestycja ma pochłonąć około 1 100 000 złotych — Miło nam poinformować, że w dniu 17.04.2019 r. Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę w sprawie przyznania pomocy na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, której to beneficjentem jest Gmina Cieszyn. Zakres obejmuje inwestycję pn.” Przebudowa sektora C targowiska rolno – spożywczego w Cieszynie” (działka bezpośrednio sąsiaduje z obecnym targowiskiem rolno – spożywczym) - na którą udało się pozyskać pomoc w wysokości 720 432,00 zł – poinformował Urząd Miejski w Cieszynie.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na czerwiec 2019 roku. W zakres prac ma wejść: wyburzenie budynku dawnej Szkoły Alternatywnej, utwardzenie terenu z kostki brukowej, ogrodzenie, wykonanie straganów, oświetlenia, instalacji wodociągowej, przyłącza kanalizacji sanitarnej, deszczowej wraz z odwodnieniem placu, monitoring, przebudowa zjazdów oraz budowa budynku zaplecza sanitarnego.

Jak stwierdzają osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie inwestycji, prace mają pozytywnie wpłynąć na komfort, zarówno sprzedających, jak i kupujących. Targowisko jest jedną z licznych wizytówek miasta i przyciąga do miasta konsumentów z innych części regionu, a nawet spoza jego granic (m.in. cieszyński targ przyciąga wielu kupujący z Republiki Czeskiej).

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-25 09:52:52
Halos: No i to jest pozytywna wiadomość. Inwestycja jak najbardziej trafiona!
2019-04-25 13:55:06
tom lem: ....pozytyw w tym taki -" inwestycja miejska na prywatnym terenie wywłaszczonym pod rozbudowę sławetnej "Termik"". Jak widać komuna ma się dobrzy i wszystko wytłumaczy względami społecznymi
2019-04-26 08:55:16
krzysztof.mm: ...tak, komuna ma się dobrze w Polsce - już czwarty rok, dobry Bóg da, ostatni
2019-04-26 11:02:58
tom lem: ..."BÓJ to nie będzie ostatni" - obecnych chcą zastąpić poprzedni lub jeszcze z większym doświadczeniem, ważne by wszystko zostało w rodzinie, zwłaszcza korzyści z wynajmu majątku gminnego.
2019-04-30 07:20:01
Maach: tom lem no właśnie że nie na prywatnym terenie tylko miejskim, który nie ma podlegać zwrotowi. Może lepiej się zorientować i poszperać zamiast siać zamęt informacyjny?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: