Jubileuszowy Turniej Skata już za nami

W dniu 14 maja w restauracji WiP przy ulicy Katowickiej, odbył się jubileuszowy X turniej skata o puchar Burmistrza Miasta Cieszyna, organizowany przez sekcję skata KS MOSiR Cieszyn.

Skat, czyli gra karciana zwana w Polsce „śląskim brydżem” ma swoich gorących zwolenników i zapalonych graczy w naszym regionie. W Cieszynie istnieje sekcja, tej popularnej szczególnie w Niemczech, na Śląsku i Kaszubach dyscypliny sportu, która działa od wielu lat przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. W ramach swojej działalności organizuje turnieje, na które ściągają gracze ze śląskich okręgów. Tym razem odbył się już jubileuszowy, X turniej skata o puchar Burmistrza Miasta Cieszyna.

W rywalizacji wzięło udział 82 zawodników reprezentujących kluby i sekcje z okręgu Tychy, ale także wielu innych. Od początku w organizacji turniejów zaangażowani byli Jacenty Jabłoński oraz Krzysztof Kasztura. Zakończenie imprezy oraz wręczenie nagród odbyło się z udziałem Pełnomocnika Burmistrza Miasta Cieszyna Pana Cezarego Cienciała. Turniej cieszyński cieszy się dużą renomą i popularnością w terminarzu imprez, co wielokrotnie podkreślali biorący w nim udział zawodnicy jak i władze okręgu Tychy. Świadczy też o tym ilość osób biorących w nim udział. Wpływ na to mają niewątpliwie nagrody ufundowane przez Pana Burmistrza Miasta Cieszyn jak i dodatkowi sponsorzy.

Kierownictwo turnieju: Stanisław Jabłoński, sędzia główny: Jacenty Jabłoński, obsługa: Marzena Beczała.

Kolejno pierwsze trzy miejsca zdobyli:

1. Bogusław Śliż (Asy Żory)

2. Leonardo Sitko (Sokół Wola)

3. Józef Kuźnik ((Mifama Mikołów)

Kalsyfikacja ogólna turnieju dostępna tutaj.

eMBe

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-05-20 18:17:51
doram: Drogi redaktorze odmieniajmy polskie nazwiska, a więc z udziałem pana Cienciały a nie Cienciała, no chyba że pan pełnomocnik nazywa się Cienciał ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją