Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jubileuszowy Rajd Rowerowy w Goleszowie

W niedzielę (22 czerwca) przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goleszowie zaroiło się od kolarzy. ''Ślimoki'', czyli goleszowskie koło PTTK nr 19 w ramach swojego jubileuszu zorganizowało Rajd Rowerowy. Na starcie przed Gminnym Ośrodkiem Kultury nie brakowało pasjonatów dwóch kółek zarówno tych młodszych jak i starszych. Metę rajdu wyznaczono w Cisownicy, a dokładnie przy Izbie Regionalnej ''U Brzezinów''.

Goleszów GOK – ul. Cieszyńska – ul. Lotnicza – ul. Wierzbowa – ul. Ławki – ul. Radoniowa – ul. Makowa – ul. Wiejska – ul. Osiedlowa – ul. Przelotowa – ul. Równa – ul. Osiedlowa – ul. Ustrońska i na końcu Izba Regionalna „U Brzezinów” w Cisownicy. To przebieg 12 km trasy, którą mieli do pokonania kolarze biorący udział w Jubileuszowym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez PTTK Koło nr 19 „Ślimoki”.

W rajdzie rowerowym mógł wziąć udział każdy. Organizatorzy nie wyznaczyli żadnej bariery wiekowej. Chętnych do pokonania 12 km trasy nie brakowało. Na starcie pojawiły się zarówno dzieci jak i osoby starsze. Jak przyznał Zenon Sobczyk, prezes koła PTTK „Ślimoki”, do wspólnej rowerowej przejażdżki zgłosiło się około 20 rowerzystów. Ile jednak ostatecznie będzie uczestników tego jak na razie nie wiemy. Bo dużo osób nie zgłaszało się wcześniej nie wiedząc jaka będzie pogoda. Dlatego ta liczba może być inna. Przygotowaliśmy 50 plakietek startowych - dodał prezes koła.

Rajd rowerowy był jedną z atrakcji Zlotu Jubileuszowego – „U Brzezinów w Cisownicy” zorganizowanego w ramach obchodów 10-lecia PTTK Koła nr 19 „Ślimoki” w Goleszowie. Dzisiejszy zlot odbywa się w dwóch konkurencjach, są dwie trasy górskie i trasa kolarska. Turyści na trasy górskie wyruszyli wcześniej. Wszyscy uczestnicy spotkają się w Cisownicy. Tam zaplanowano konkursy turystyczne z nagrodami i piknik – przyznał Zenon Sobczyk.

Jutro (23.06) na trasy rowerowe wyruszą uczniowie z Gminy Goleszów i Gminy Wędrynia pod opieką i kierownictwem wychowawców. Do Młodzieżowego Rajdu Turystycznego „Szlakiem Gminy Goleszów” zgłosiło się prawie 300 dzieci – podkreślał Pan Zenon.

 

Marta Szymik

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: