Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jubileusz 20-lecia LKS 99 Pruchna

W sobotę 28 września w Pruchnej odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 20-lecia Klubu Sportowego LKS 99 Pruchna.

Świętowanie rozpoczęli piłkarze, którzy w meczu o ligowe punkty pokonali 1: 0 Sołę Rajcza. Radość. Jedynego gola w ostatnich sekundach gry strzelił Damian Hojka.

Jako pierwszy głos zabrał prezes Jerzy Wojnar, przypominając genezę klubu oraz najważniejsze daty z jego historii, która rozpoczęła się 20 lat temu. Ludowy Klub Sportowy 99 Pruchna został założony w 1999r., a w 2003 roku Klub przystąpił do pierwszych rozgrywek. Pierwszym kierownikiem drużyny był Ferdynand Gabryś, który pełni tę funkcję do dzisiaj.

Jubileusz był także okazją do podziękowań zawodnikom, trenerom i sympatykom klubu - Sport to sposób na życie, to radość z wysiłku, wartości wychowawcze przekazywane z pokolenia na pokolenie, to przykład wzajemnego szacunku. Jestem niezwykle dumna z aktywności Klubu Sportowego LKS 99 Pruchna, który jest sportową wizytówką regionu. – powiedziała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Następnie członek zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a zarazem prezes Podokręgu Skoczów Bogusław Walica uhonorował najbardziej zasłużonych działaczy. Odznaczeni zostali: Brązową Odznaką Honorową PZP - Ferdynand Gabryś, Złotą Odznaką Honorową ŚL.ZPN - Eugeniusz Gabryś, Jerzy Wojnar i Józef Obracaj, Srebrną Odznaką Honorową ŚL.ZPN - Ireneusz Brachaczek, Grzegorz Gabryś i Władysław Kumorek, Brązową Odznaką Honorową ŚL.ZPN - Michał Chrysteczko, Jacek Gabryś, Konrad Madziar, Adam Marek oraz Jerzy Obracaj.

Podczas jubileuszu Bogusław Walica na ręce Jerzego Wojnara przekazał okolicznościowy puchar od prezesa Śląskiego ZPN Henryka Kuli.

Na wszystkich przybyłych gości czekała zabawa i poczęstunek., a rocznicowe spotkanie w Pruchnej upłynęło we wspaniałej atmosferze.

(red./mat.pras,)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: