Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Józef Broda na sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego

Jednym z laureatów tegorocznego Konkursu Osobowość Ziem Górskich został Józef Broda. Kandydaturę tego multiinstrumentalisty, pedagoga, filozofa, twórcy instrumentów ludowych, śpiewaka, popularyzatora beskidzkiej muzyki i kultury ludowej z Istebnej zgłosił Powiat Cieszyński. Józefowi Brodzie gratulowano na wczorajszej (31.05) sesji Rady Powiatu.

Specjalne gratulacje i podziękowania otrzymał z rąk Starosty Janusza Króla oraz Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Floriana Sikory Józef Broda, który został wyróżniony w tym roku tytułem Osobowość Ziem Górskich.

W kategorii Osobowość Ziem Górskich do konkursu były zgłaszane osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa, które przez swoją działalność przyczyniły się do rozwoju i promocji ziem górskich. Kandydaturę Józefa Brody zgłosiło Starostwo Powiatowe w Cieszynie – przyznał Florian Sikora, który przedstawił dokonania Brody dla ziem górskich radnym i obecnym gościom.

Z dużym dystansem podszedłem do tego konkursu, bo miałem świadomość swojego miejsca na tym łez padole. Słuchając tego wszystkiego, co zostało wymienione, czuję się trochę zażenowany dlatego, że to wszystko działo się po drodze – mówił dziękując Józef Broda, który pożegnał się z radnymi poetycko-muzycznym akcentem. 

 

MSZ
 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-06-04 12:49:49
Marzanna: Nareszcie trafna kandydatura i wygrana. Gratulacje. Prawdziwa osobowość Ziem Górskich, można powiedzieć rodzynek. Drugim takim podobnym był nieżyjący Jan Chmiel z Kowali.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: