Jonidło: kładka po remoncie

Turyści i mieszkańcy Wisły czekali na to ponad rok - kładka w dzielnicy Wisły Jonidło została wyremontowana. Bez obaw można przeprawić się wreszcie na drugi brzeg Wisły.

Kładka nad Wisła w Jonidle powstała w latach 70. dwudziestego wieku z okazji popularnego wtedy turnieju Bank Miast. Służyła turystom i mieszkańcom dzielnie kilkadziesiąt lat, jednak ostatnimi czasy mocno zniszczała – zardzewiałe liny i słupy, spróchniałe deski nie wzbudzały zaufania i zarówno mieszkańcy, jak i turyści bali się po niej chodzić. W końcu jednak widzący most doczekał się naprawy i znów posłuży:

- Kładka, ze względu na fatalny stan techniczny, od ponad roku była zamknięta. Kilka dni temu remont dobiegł końca. Prace, które wykonano to między innymi: naprawa i zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowych, renowacja konstrukcji lin stalowych, oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne balustrady, wymiana w całości drewnianego pomostu. Wykonawcą robót była firma Mosty Tarnobrzeg Sp. z o.o. – informują wiślańscy urzędnicy.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją