Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jonasz też kibicuje

Skoczowska figura Jonasza jest coraz bardziej ożywiona. Podczas Wielkanocy rzeźba dłuta Wacława Donaya z XVIII wieku była ozdobiona wielkanocnymi jajami. Tym razem ktoś ubrał Jonasza w szalik kibica.

 

Od wczoraj - 8 czerwca 2012r. trwa wielkie święto piłki nożnej. Nie da się tego nie zauważyć. Samochody przyozdobione flagami, biało-czerwone stroje kibiców udających się na wspólne oglądanie transmisji ze stadionów, okrzyki i dźwięki wuwuzeli… Euroszaleństwo trwa na dobre. W Skoczowie porwało też Jonasza zdobiącego fontannę na Rynku. Ktoś przyozdobił sędziwego świętego z rybą w biało-czerwony szalik. Teraz jako kibic wzbudza wielkie zainteresowanie. Turyści chętnie się z nim fotografują. Kibice mają też nadzieję, że jeśli taka postać przyodziała się w biało-czerwony szalik - nasza reprezentacja z takim dopingiem dojdzie przynajmniej do finału Mistrzostw Europy. 

Autor pomysłu wyposażenia Jonasza w szalik jest anonimowy, jednak – z pomysłem trafił w dziesiątkę – mówią przechodnie. A jak wygląda kibicowanie w Waszej miejscowości? Na kontakt24@ox.pl przyślijcie zdjęcia z Waszego kibicowania, albo te pokazujące jak EURO 2012 zmieniło przestrzeń publiczną w Waszej miejscowości! Czekamy na zdjęcia i dziękujemy naszemu Czytelnikowi za fotografię Jonasza-kibica!

UWAGA!!!Już wiemy, kto wyposażył skoczowskiego Jonasza w szalik kibica. To autorski pomysł wiceburmistrza Skoczowa – Piotra Ruckiego. Szalik powiesił na ramieniu Jonasza Rober Orawski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie. 

 

Dorota Kochman

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: