Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jeszcze pół roku na bon

O pół roku został wydłużony termin wykorzystania bonu turystycznego. Ci, którzy jeszcze nie skorzystali z bonu mają czas do 31 marca.

Zadowoleni będą Ci, którzy nie zdążyli skorzystać z bonu i myśleli, że okazja ta im przepadnie (miał być ważny do końca września br.) Jednak termin płatności bonem turystycznym za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne został wydłużony o pół roku.

W województwie śląskim do tej pory aktywowano 432 tys. bonów na blisko 486 tys. przyznanych. Nieaktywnych pozostało nieco 51 tys. bonów na kwotę bliską 34 mln. zł. Wciąż do wykorzystania jest 166 tys. bonów. Są to bony aktywowane, ale nie wykorzystane oraz te nieaktywne. Rodzice i opiekunowie w woj. śląskim całkowicie wykorzystali 319 tys. bonów. Zmiany w przepisach wydłużyły ważność bonu. Teraz będzie można nim zapłacić za usługę hotelarską czy imprezę turystyczną do końca marca 2023 r.

- Bon przyznawany jest na każde dziecko, które na dzień 18 lipca 2020 r. miało prawo do świadczenia 500+ lub między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. nabyło prawo do tego świadczenia. Wysokość bonu to 500 zł na każde dziecko, natomiast dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością dostanie drugi bon również o wartości 500 zł, czyli łącznie 1000 zł. Aby otrzymać drugi bon, należy złożyć odpowiednie dokumenty przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. - Aby skorzystać z bonu turystycznego, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i następnie go aktywować, otrzymamy drogą mejlową unikalny numer płatności. Bon można aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanym wypoczynkiem – dodaje rzeczniczka.

W całym kraju rodzice mogą dokonać płatności bonem u ponad 31 tys. podmiotów turystycznych, w woj. śląskim u ponad 2 tys.

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-10-01 16:00:20
perpetua: normalny człowiek chce uczciwie pracować, uczciwie zarobić i wydać na co się mu podoba - jest też elektorat PiS, dla którego praca jest be, za to ślini się na każdy jaśniepański gest władzy zwiastujący nowy ochłap dopłaty, zasiłku, bonu itp
2022-10-03 12:13:33
Gigi13: Tak już te zjexy myślą czy nie dać dofinansowania do lodówek i pralek... Rozdajmy ten kraj a później głupie pierxolenie że wszystko drogie a winny Putin... O zgrozo trzeba być zdrowo jexniety żeby głosować na obecnych rządzących nie ważne po czy pis.
2022-10-03 12:16:57
Gigi13: A dla jasności mam dziecko mógłbym mieć ten bon ALE NIC NIE CHCE OD NICH A ONI NIECH ODPOEPRZA SIE ODE MNIE!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: