Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Jesteśmy w grze o tytuł!”

Załoga ORLEN Rally Team ukończyła Rajd Nowej Zelandii na drugim miejscu. Kajetan Kajetanowicz (na zdj.) oraz Maciej Szczepaniak zainkasowali sporo punktów, dzięki czemu są wiceliderami w klasyfikacji generalnej WRC 2.

- To był dla nas bardzo udany weekend! Z końca świata, jakim jest Rajd Nowej Zelandii, przywieziemy do Polski drugie miejsce i bardzo ważne punkty do klasyfikacji sezonowej mistrzostw świata. Trochę mi ulżyło – przyznał Kajetanowicz tuż po ukończeniu rywalizacji. Biało-czerwoni dojechali do mety na 2. pozycji, a szybszy okazał się tylko aktualny mistrz Nowej Zelandii – Hayden Paddon.

- Od początku czułem więc ogromną presję, szczególnie że startowałem tutaj po raz pierwszy i to przeciwko świetnym i utytułowanym kierowcom, którzy prawie wychowali się na tych trasach. Wszystko jednak zagrało i funkcjonowało bardzo dobrze, a zaangażowanie i serce do walki Maćka i całego zespołu ORLEN Rally Team było nieocenione – stwierdził ustronianin.

Załoga ORLEN Rally Team zainkasowała sporo punktów, dzięki czemu awansowała w klasyfikacji generalnej WRC 2 na 2. miejsce. Do zakończenia tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata pozostały już tylko dwa rajdy. - Już za dwa tygodnie ruszamy do Hiszpanii, na kolejną rundę Rajdowych Mistrzostw Świata, jesteśmy w grze o tytuł! – podsumował Kajetanowicz.

Klasyfikacja generalna WRC 2:

1. A. Mikkelsen (NOR) 109 pkt.
2. K. Kajetanowicz 96
3. E. Lindholm (FIN) 89
4. Y. Rossel (FRA) 80
5. N. Gryazin (ANA) 70
6. C. Ingram (GBR) 56

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: