Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jest szansa na przebudowę tras na Kubalonce

Na poniedziałkowej (9.07) konferencji prasowej w wiślańskim magistracie poruszono temat Mistrzostw Świata Juniorów, które mają się odbyć na Kubalonce i w Szczyrku w 2021 roku. O postępach prac mówił burmistrz Tomasz Bujok.

- Wraz z Istebną i Szczyrkiem jesteśmy w takiej sytuacji, że możemy jedynie interweniować, prosić. Poprosiliśmy o wsparcie pana marszałka, wojewodę, przewodniczącego sejmiku, abyśmy wspólnie, jednym głosem apelowali i namawiali Ministerstwo Sportu i Centralny Ośrodek Sportu, aby sprawnie przeprowadzić tę inwestycję - mówił burmistrz.

Jak dodał, gmina wydaje bardzo duże środki na sporty zimowe i miastu zależy na wysokim standardzie przeprowadzonej inwestycji. - Dla nas jest bardzo ważne, aby ta infrastruktura była na takim poziomie, aby szkolić młodzież w odpowiedni sposób, ale też aby dawała wiele możliwości dla dzieci i turystów, również dając możliwości wykorzystywania tego waloru, który mamy - styku trzech państw.

Wisła i Istebna zrobiły wszystko, co mogły, aby móc przeprowadzić prace modernizacyjne. Obie gminy uchwaliły plany zagospodarowania przestrzennego, uzgodniły je także zarówno z Centralnym Ośrodkiem Sportu, jak i Polskim Związkiem Narciarskim. - Dziś proceduje się pozwolenia na budowę i decyzje środowiskowe. Tutaj mogą wystąpić problemy w zakresie czasu uzyskania tych dokumentów. Prace te jednak ruszyły i to projektowanie jest na takim etapie, że możemy mieć nadzieję na to, że trasy będą przebudowywane - zaznaczał Tomasz Bujok. 

Trasy na Kubalonce mają także być dostępne dla sportowców w okresie letnim. - Tak jak deklarował minister, co roku będzie zaplanowana kwota od 6 do 8 mln zł na rozbudowanie tej infrastruktury i wyposażenie całości obiektu w elementy konieczne do komfortowego korzystania z niego. Mam na myśli na przykład wyasfaltowanie tras, aby korzystać z nich w okresie letnim na rolkach - mówił burmistrz.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: