Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jest "światełko w tunelu"...

Temat swobodnego przekraczania granicy w dobie koronawirusa budzi wiele kontrowersji. Szczególnie dotknięci problemem zostali mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego, którzy wciąż nie mogą przekraczać granicy z Czechami bez ważnego powodu (m.in. tranzyt itp.), lub negatywnego wyniku testu. Z najnowszej wypowiedzi Adama Vojtecha wynika jednak, że sytuacja może wkrótce ulec zmianie.

Już początkiem czerwca 2020 roku mówiło się o zniesieniu kontroli granicznej i powrocie do normalności. Niestety, czeski rząd zdecydował, że województwo śląskie jest rejonem, gdzie liczba zakażeń koronawirusem jest wciąż wysoka i utrzymał obostrzenia dot. przekraczania granicy, ale tylko dla ślązaków. Z najnowszej wypowiedzi Adama Vojtecha – czeskiego ministra zdrowia, zamieszczonej na twtterze wynika, że sytuacja ma szansę wkrótce się unormować.

- Sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim w Polsce wyraźnie się poprawia. Planujemy w przyszłym tygodniu (ostatnie dni czerwca i pierwsze lipca – przyp. Red.) złagodzić obostrzenia na granicach. Nie będzie obowiązywał negatywny wynik testu lub 14-dniowa kwarantanna – napisał czeski minister. Chociaż ta wypowiedź dotyczy mieszkańców Republiki Czeskiej, wyraźnie widać, że władze Czech patrzą na Śląsk coraz bardziej przychylnym okiem. Być może już wkrótce również Polacy będą mogli przekraczać granicę bez żadnych rygorów. 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-27 21:16:11
Vito: Już oficjalnie ogloszono: w poniedziałek pełne otwarcie granic.
2020-06-28 11:43:18
venis: To że granice maja być otwarte to jest oczywiste.Ale światełko w tunelu zobaczymy jako potężna łunę najazdu na na sklepy mięsne.
2020-06-28 15:34:30
evo91121: Dziś skepy otwarte to idz nakup mięsa na najbliższe 2 miesiące bo Ci wykupią. Żałosne to co piszesz pozdrawiam
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: