Jest pogoda – ruszają prace
W ramach zakrojonej na szeroką skalę rozbudowy blisko 1,5 km odcinka ul. Wielodroga prowadzone są aktualnie prace przygotowujące do stabilizacji kolejnego odcinka drogi. Umożliwi to poprawę właściwości mechanicznych i trwałości drogi m.in. przez podniesienie odporności gruntu na działanie wody i mrozu.
- Po zimowej przerwie, ekipy drogowe wracają do realizacji inwestycji drogowej łączącej Cisownicę z Leszną Górną. Po wykonaniu prac przy ul. Podlesie w Lesznej Górnej wykonawca rozpoczął realizację działań przewidzianych w projekcie przebudowy przy ul. Na Budzin w Cisownicy. Przypomnijmy, iż remontowany odcinek drogi o łącznej długości ponad 3,2 km obejmuje frezowanie zużytej nawierzchni, wykonanie podbudowy, położenie dwóch warstw asfaltu, a także remont przepustów, uzupełnienie poboczy i odtworzenie rowów - informują goleszowskie władze.
Inwestycja przy rozbudowie ul. Wielodroga w Puńcowie realizowana jest ze środków własnych gminy Goleszów oraz wielomilionowej dotacji pozyskanej przez goleszowski urząd z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z kolei zadanie drogowe w Cisownicy i Lesznej Górnej realizowane są dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Goleszów w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.
NG/mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
