Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jest plac, jest zabawa.

Dzieciaki z Kończyc Wielkich wolny czas będą mogły teraz spędzać przy... swojej podstawówce. Otwarto tutaj, bowiem plac zabaw. Tuż, obok można zagrać w piłkę plażową, to jednak inwestycja, którą w czynie społecznym wykonano kilka lat temu.
Było to marzenie mieszkańców naszej wioski od lat. W dzień Święta Ziemi mamy tę radość, że ogólnodostępny plac zabaw zostaje otwarty. – mówi Portalowi Ox,.pl Dorota Stoły dyrektor Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich. W sołectwie, co prawda jest jeszcze inny plac, gdzie dzieciaki mogą się bawić, jednak jak dodaje dyrektor, nie zawsze jest on dostępny. Ten przy szkole zawsze będzie otwarty.
 
Pieniądze na inwestycję pochodziły z projektu odnowy i rozwoju wsi, który napisali gminni urzędnicy. Otrzymaliśmy wsparcie, dzięki temu mogła powstać ten plac. – dodaje Stoły. Przy placu zabaw jest miejsce gdzie rodzice mogą poczekać na dzieci, jest też niewielka altanka.
 
Ławeczki, karuzela, huśtawki – tym od wczoraj mogą bawić się dzieci. Świetnie, że powstało takie miejsce – komentują uczniowie kończyckiej podstawówki i już umawiają się na wspólną zabawę.
 
 
 
 
Oczywiście plac kosztował sporo, można było wybrać tańszy, ale ten jest z prawdziwego zdarzenia – komentuje wójt Hażlacha Karol Folwarczny. Niestety, w najbliższym czasie nie będzie w gminie tego typu kolejnych inwestycji. Jednak jak zaznacza Folwarczny, gmina szykuje się do kolejnych prac związanych z oświatą w gminie. Chodzi m.in. o szkoły w Zamarskach oraz budowa przedszkola w Pogwizdowie.
 
 
 
Nowy plac zabaw w Kończycach kosztowała blisko 89 tysięcy złotych.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: