Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jest pierwszy śnieg!

Szaro, buro i ponuro od poranka. Październik wita nas deszczem i chłodem, ale również śniegiem. Ten pojawił się w górach. Czy to znak, że zima blisko?


Koniaków cały w bieli, biało też na Czantorii i innych wyższych partiach górskich Beskidów. Trudne warunki panują na drogach, zwłaszcza że wielu kierowców jeszcze nie zmieniło opon na zimowe. Już dziś utrodnienia pojawiały się na lokalnych drogach. Problemy wystąpiły również na S1 w kierunku Cieszyna. Pogoda nie rozpieszcza, złota polska jesień, która o tej porze cieszyła nas przed rokiem ustąpiła miejsca słocie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ostrzega, że taka aura będzie nam towarzyszyć jeszcze przynajmniej przez dwa kolejne dni. -Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 145 mm do 155 mm. Prognozowana suma opadów w pierwszej dobie Ostrzeżenia (pon - pn/wt) do 55 mm. Prognozowana suma opadów w drugiej dobie (wt - wt/śr) do 80 mm. W pozostałym okresie (środa) do 20 mm – czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez IMGW.

Lepsza pogoda prognozowana jest na 20 października, wtedy ustaną opady, a temperatura wzrośnie do 15 stopni Celsjusza.

Jak informuje Gmina Istebna pierwszy śnieg, który spadł w minioną noc to jeden z najwcześniejszych takich opadów od 2007 roku. Tylko raz w tym okresie - w 2015 roku - zdarzyło się, że śniegu doczekaliśmy się wcześniej. Wprawdzie tylko o jeden dzień, ale jednak. Z kolei w 2009 roku był to dokładnie ten sam dzień, również 13 października.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: