Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jest dźwięk, wkrótce 3D

Skoczowskie kino już na finiszu zmian, które zapoczątkowano remontem rozpoczętym w 2012 roku. Teatr Elektryczny zyskał już nowe nagłośnienie do końca roku ma pojawić się projektor 3D.

Półtoraroczny remont zakończyło oficjalne otwarcie kina 14 września. Do użytku oddano  hall, szatnię, klimatyzowaną salę kinową z 104 miejscami siedzącymi, kabinę projekcyjną oraz kawiarnię z zapleczem kuchennym, scenę w pobliżu której znajduje się garderoba, a także  kawiarnię, która mieści się na poddaszu.

Teraz skoczowskie kino wzbogaciło się również o nowe nagłośnienie: - W Teatrze Elektrycznym funkcjonuje najnowocześniejszy obecnie na rynku pełny system nagłośnienia kinowego JBL sterowany najwyższej klasy procesorem DOLBY - informuje Dorota Kochman z Miejskiego Centrum Informacji "Integrator".

To jednak nie koniec - kinomani będą na pewno zadowoleni: - Zgodnie z harmonogramem w Teatrze Elektrycznym do 15 grudnia tego roku zostanie też zainstalowany projektor cyfrowy do projekcji 3D z pełnym oprzyrządowaniem, min. z serwerem kinowym, procesorem wizyjnym - dodaje pracownica MCK.

Skoczowskie kino jest jednym z najstarszych obiektów tego typu w Polsce, swoją historią sięga 21 grudnia 1912 r., kiedy to skoczowska gmina zezwoliła Antoniemu Strzyżowi z Karwiny na otwarcie stałego kina w starej sali widowiskowej i gimnastycznej powstałej ok. 1867 r. Różnie to kino początkowo nazywano - iluzjonem, kinoteatrem, teatrem świetlnym czy teatrem elektrycznym. Pierwszy historyczny seans filmowy w nowo otwartym „Teatrze Elektrycznym" w Skoczowie miał miejsce w sobotę, 28 czerwca 1913 roku.


Pisaliśmy:

Otwierają kino po remoncie
Elektryczny bilety online
Tu zmieszczą się wszystkie muzy
W kinie tylko gruz
X Muza zmieni szaty
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: