Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jeśli poniosłeś straty podczas ulewy koniecznie przeczytaj

Ta informacja zainteresuje przedsiębiorców, którzy ponieśli straty z powodu podtopień podczas ostatniej ulewy jaka nawiedziła Śląsk Cieszyński. Urzędy skarbowe przygotowały dla nich wsparcie.

 

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa przypomina o rozwiązaniach dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli w związku z sytuacją pogodową 4 czerwca 2024 roku.

- Mogą oni wystąpić z wnioskiem m.in. o rozłożenie podatku na raty oraz o odroczenie terminu jego zapłaty. Uruchomiono specjalną, tymczasową infolinię pod numerem 33 499 80 73, gdzie poszkodowani przedsiębiorcy mogą pytać o rozliczenia podatkowe (PIT, VAT) oraz o ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych – informuje Katarzyna Klos z KAS

Podmioty prowadzące działalność gospodarczą, mogą korzystać z ulg stanowiących pomoc publiczną, ulg nie będących pomocą publiczną oraz pomoc de minimis.

Jak uzyskać ulgę

Podatnicy mogą wnioskować o:

We wniosku należy opisać swoją sytuację i uzasadnić potrzebę otrzymania ulgi. Ocena zasadności udzielenia ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych przeprowadzana będzie odrębnie w każdej sprawie przez organ podatkowy, z uwzględnieniem ważnego interesu podatnika lub interesu publicznego.

Wnioski można również złożyć bez wychodzenia z domu poprzez stronę biznes.gov.pl lub przez konto w e-Urzędzie Skarbowym.

Infolinia

W ramach specjalnie uruchomionego numeru 33 499 80 73 przedsiębiorcy będą mogli otrzymać niezbędne informacje na temat dostępnych rozwiązań w związku z zaistniałą sytuacją. Infolinia będzie czynna od 5 do 19 czerwca 2024 r. w godz. 8:00-15:00.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: