Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jeśli nie musisz - nie siadaj za kółkiem

Niemal w całym kraju intensywnie pada śnieg, a na drogach jest ślisko. W wielu miejscach doszło do wypadków lub kolizji. Policjanci apelują o ostrożność, ponieważ w takich warunkach trudno jest zapanować nad pojazdami. Jeśli nie musimy siadać za kierownicą - lepiej tego nie róbmy.

Od początku grudnia w Skoczowie nie brakuje kolizji. Już pierwszego dnia miesiąca w Ochabach na ul. Simoradzkiej kierujący samochodem Vw-Transporter stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do zderzenia z Subaru.

Kolejne dni przyniosły dalszy rozwój sytuacji. 2 grudnia w Skoczowie na ul. Wiślańskiej kierujący samochodem Opel nie zachował ostrożności i najechał na tył poprzedzającego samochodu Scania. 10 grudnia w Skoczowie na ul. Katowickiej doszło do kolizji drogowej. Kierujący Tirem podczas manewru skrętu najechał na stojący samochód Audi.  

Padający intensywnie śnieg, który miejscami zamienia się w deszcz, sprawia, że wszędzie jest bardzo ślisko. Przy takich warunkach nietrudno o wypadek. Śnieg bywa zdradliwy, a duża prędkość na śliskiej nawierzchni na pewno nie wróży nic dobrego. Dlatego kierowco – noga z gazu.  

Przestrogą niech będzie karambol z 8 grudnia, kiedy to w Międzyświeciu doszło do bardzo groźnego wypadku drogowego, w wyniku którego zginęła jedna osoba. - W całym zdarzeniu brało udział ponad 70 samochodów. Droga była zablokowana do godzin nocnych. W usuwaniu skutków zdarzenia brały udział jednostki Policji z całego powiatu cieszyńskiego, Jastrzębia Zdroju, Bielska Białej, Pszczyny Katowic, Żywca , oraz zastępy JRG OSP, OPD – informuje asp.sztab Marek Węglorz z KP w Skoczowie.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: