Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jesień w skoczowskim OHP

Zajęcia plastyczne, sportowe, spotkania integracyjne, wycieczki, konkursy – skoczowski Ochotniczy Hufiec Pracy nie zwalnia tempa po wakacjach. Reprezentacja Hufca wzięła również udział w Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkolnego, wyborach do Wojewódzkiej Rady Młodzieży oraz wojewódzkim konkursie z wiedzy z zakresu prawa pracy i przepisów BHP.

Wrzesień i październik to intensywny czas dla skoczowskiego Ochotniczego Hufca Pracy. Jak informuje Jan Szczypka Komendant HP w Skoczowie, w zeszłym miesiącu działania w skoczowskim Hufcu skupiły się przede wszystkim na rekrutacji nowych uczestników. Komendant, jak i wychowawcy prowadzili zajęcia informacyjne i organizacyjne, zarówno dla osób nowo zrekrutowanych, jak i tych, które dopiero rozważały wstąpienie do Hufca. Komendant podejmował rozmowy z dyrektorami szkół (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie, Zespół Szkół w Istebnej oraz Szkoła Branżowa I Stopnia przy ZDZ Ustroń), zaś wychowawcy prowadzili rozmowy z wychowawcami klas 1, pedagogami szkolnymi oraz opiekunami praktyk.

Uczestnicy  OHP na brak zajęć nie mogą narzekać. Jak informuje Hufiec we wrześniu ponownie ruszył cykl zajęć plastycznych „Spotkania z wyobraźnią”, na których młodzież poznaje różne techniki plastyczne. Oprócz zajęć twórczych, wycieczek i spotkań integracyjnych, OHP stawia na rozwój fizyczny uczestników. Nasza reprezentacja wzięła udział w takich zawodach jak Mistrzostwa Śląska OHP w Kręglach oraz XI Mistrzostwa Śląska Ochotniczych Hufców Pracy w siłowaniu na rękę, gdzie zdobyliśmy drużynowo II miejsce, natomiast indywidualnie uczestnicy zdobyli dwa srebrne medale i jeden brązowy – zwraca uwagę Szczypka.

Skoczowski Hufiec udziela się również na szczeblu wojewódzkim. Podczas spotkania Wojewódzkiej Rady Młodzieży OHP w Dąbrowie Górniczej uczestniczka Hufca 12-27 Skoczów została wybrana na stanowisko Sekretarza Wojewódzkiej Rady Młodzieży OHP. Z kolei 7 października skoczowski OHP wziął udział w Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkolnego, która odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Nasza delegacja reprezentowała Śląską Komendę Wojewódzką i zaprezentowała się w góralskich strojach regionalnych. W Inauguracji wzięły udział delegacje z jednostek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski, obecni byli także: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, p.o. Komendanta Głównego OHP Piotr Modzelewski oraz Komendant Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP Marcin Litwin – dodaje Szczypka.

Udany był również poniedziałkowy (11.10) wyjazd  do Katowic. w Śląskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP odbył się wojewódzki konkurs z wiedzy z zakresu prawa pracy i przepisów BHP do którego przystąpiło 16 uczestników z jednostek opiekuńczo-wychowawczych z terenu województwa śląskiego. Wśród laureatów w kategorii nauka zawodu (Szkoła Branżowa I Stopnia) znalazła się Alicja Salisz z OHP Skoczów.  

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-14 18:56:07
święty_Patryk: jak się ten dinozaur PRL-owski uchował??...
2021-10-15 08:16:40
najśw.patyk: jak się uchował ? podobni jak ty i twoi starzy betonie i cała twoja swołocznaja rodzina
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: