Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jesień ratowała sezon

Beskidy szykują się do sezonu zimowego. Wyciągi krzesełkowe przechodzą planowane remonty i przeglądy. My jednak pytamy, jaki był ten mijający - letni - sezon. Raczej dobry, ale tylko dzięki... łaskawej jesieni.
Początek lata nie był ciekawy, praktycznie cały lipiec padał deszcz. To psuło humor wszystkim, którzy żyją z turystyki. I choć wiele osób lubi spacery w deszczu, to jednak zdecydowana większość „wyrusza” do miejscowości wypoczynkowych, kiedy za oknem świeci słońce.
Pogoda rzeczywiście nas nie rozpieszczała – mówi Ewa Zarychta kierownik referatu Promocji Turystyki i Sportu Urzędu w Wiśle. I jak dodaje - początek wakacji był bardzo ciężki, zapowiadał się nam trudny sezon.
 
Sezon w miejscowościach turystycznych można podzielić na dwie części. Pierwszy to majówka. Ale tylko początek miesiąca był udany – słyszymy w Wiśle.

 
Jednak, po deszczowym początku, w Beskidy wróciło słońce. Wiele imprez odbywało się przy przepełnionym amfiteatrze. Udał się Tydzień Kultury Beskidzkiej i inne plenerowe zabawy. Sierpień uratował sezon – tak można powiedzieć. Myślę, że nie mamy na co narzekać – dodaje Zarychta. Ten sezon to także większa liczba młodzieży odwiedzającej górskie miejscowości, było więcej wycieczek i zielonych szkół.
 
 
Co roku zauważyć można, że jesienne miesiące są również atrakcyjne pod względem turystyki. I właśnie wrzesień przyszedł na pomoc gestorom, którzy odrabiali lipcowe straty.
W każdy weekend września masa turystów przewijała się przez miasto – mówi Andrzej Nowiński z Informacji Turystycznej w Ustroniu. Wiele osób można było spotkać na szlakach. Pogoda zachęcała na górskie wypady.
 
 
Teraz, przed kolejnym sezonem, wszyscy zastanawiają się, jaka będzie zima.. Nim jednak spadnie śnieg, warto przyjechać od 4-6 listopada do Wisły. W mieście bowiem trwać będzie akcja ‘Wisła za pół ceny”.
 
 
Jan Bacza
 
 
Zobacz też:
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: